Rzeszowianie w Super Pucharze Danii

ŻUŻEL. Dopiero piąte miejsce w Super Pucharze Danii zajęli żużlowcy Marmy Polskie Folie Rzeszów reprezentujący barwy Brovst. W imprezie triumfowało Holsted, tegoroczny mistrz Danii.
W zawodach w Holsted rywalizowało pięć najlepszych duńskich zespołów. W każdym z 25 wyścigów ścigało się po pięciu zawodników. Za zwycięstwo przyznawano 4 punkty, za drugie miejsce 3, trzecie 2, czwarte 1, a ostatnie 0.

Bezkonkurencyjni byli jeźdźcy z Holsted. Mistrzowie Danii dowodzeni przez Nicki Pedersena zdobyli 83 punkty. Sam Pedersen, aktualny mistrz świata wywalczył 20 punktów i był jedynym niepokonanym zawodnikiem turnieju.

Druga była Fredericia, zespół Charliego Gjedde. Obcokrajowiec Marmy Polskie Folie Rzeszów zdobył 17 oczek i był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. Na ostatnim miejscu uplasowała się drużyna Marma Brovst. Zaproszeni przez Zbigniewa Tokarskiego, menadżera Brovst rzeszowianie mieli problemy z przestawieniem się ze swojego blisko 400-metrowego toru na 300-metrowy, techniczny owal w Holsted.

Wyniki:

I. miejsce: Holsted - 83 pkt.: Casper Wortmann 9, John Jorgensen 19, Henrik Moller 18, Nicki Pedersen 20, Niels Kristian Iversen 17. II. miejsce: Federicia - 55: Charlie Gjedde 17, Robert Kościecha 12, Morten Risager 13, Nicolai Klindt 7, Ulrich Ostergaard 6. III. miejsce: Slangerup - 37: Mads Korneliussen 14, Rune Knudsen 5, Kenneth Hansen 4, Klaus Jacobsen 8, Patrick Hougaard 6. IV. miejsce: Outrup - 36: Henning Bager 14, Kristian Lund 2, Erik Andersson 8, Rober Flis 6, Dannie Soderholm 6. V. miejsce: Brovst - 28: Karol Baran 3 (2,1,d,0,-), Maciej Kuciapa 8 (1,2,2,w,1,2), Paweł Miesiąc 4 (1,1,1,1,d), Rafał Wilk 5 (2,-,1,0,2), Rafał Trojanowski 8 (2,0,d,2,2).