Chemik Bydgoszcz - Kaszubia 2:1 w III lidze

Przemyślane i nieprzypadkowe akcje, efektowne zagrania - tak popisywali się w sobotnim meczu z Kaszubią piłkarze Chemika. Ale tylko do 60 minuty, bo potem musieli już bronić wyniku.

Po godzinie gry bydgoszczanie prowadzili z zespołem z Kościerzyny 2:0. Pierwszego gola Chemik strzelił już w 14 min. Po raz kolejny w meczu na własnym boisku zespół Piotra Gruszki prowadził już na początku spotkania. To zawsze ułatwia grę. Tym razem bydgoszczanie wykorzystali źle zastawioną przez rywali pułapkę ofsajdową. Krzysztof Krawczył podał piłkę lobem na 11. metr do Adama Kardasza. Wysoki pomocnik Chemika główkował na bok do Łukasza Filarskiego. Ten dośrodkował przed bramkę , a Włodzimierz Korecki pokonał Janusza Kafarskiego.

Drugi gol, na początku drugiej połowy, został zdobyty w jeszcze bardziej efektowny sposób. Akcję zaczął Korecki, który stał 25 metrów od bramki Kaszubii. Kapitan chemików zagrał w pole karne do swego partnera z ataku Damiana Świerblewskiego, a ten piętą odegrał do Pawła Olszewskiego. 18-letni Olszewski strzelił celnie w pełnym biegu.

Oba gole padły po przemyślanych akcjach, na dodatek jeszcze efektownych. Najwięcej owacji wzbudziła inna sytuacja, z 34 min. Para Korecki-Filarski ograła po prawej stronie trzech piłkarzy Kaszubii. Korecki wrzucił piłkę na pole karne i tam Świerblewski z 11 metrów uderzył z półobrotu. Kafarski wybił piłkę na róg.

Kaszubia była jednak groźnym przeciwnikiem. Już w 15 sekundzie spotkania po rzucie rożnym strzelał Mariusz Majewski, ale obronił Artur Gajewski. Właściwie pierwsza akcja Chemika dała gola, potem bydgoska drużyna kontrolowała grę, jednak tylko do 60 minuty. Ostatnie pół godziny to atak Kaszubii. Kontaktowego gola goście strzelili już w 69 min, po błędzie obrońców i strzale Majewski z pola karnego. Potem w poprzeczkę trafił jeszcze Piotr Wiśniewski.

- Niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę i zrobiło się nerwowo. Kaszubia jest groźna w ataku, ale znacznie słabsza w obronie, co było widać - ocenił mecz trener Chemika Piotr Gruszka.