Łącznościowiec Szczecin i Energetyk Gryfino rozpoczynają sezon

Od derbowego pojedynku drugoligowi szczypiorniści rozpoczynają kolejny sezon. Jakie są wobec niego oczekiwania w Szczecinie i Gryfinie?
Łącznościowiec Szczecin

Na treningach szczecińskiego klubu od zeszłego tygodnia pojawiło się kilkunastu młodych zawodników, którzy wcześniej reprezentowali Kusego Szczecin. Wszystko wskazuje na to, iż pod szyldem Łącznościowca - Poczty Polskiej do rozgrywek juniorskich zostanie zgłoszony zespół liczący 12 piłkarzy. Po raz pierwszy od kilku lat jest szansa, że na meczach ligowej drużyny pojawi się większa grupa szczypiornistów urodzonych w 1985 r. A będą mieli dużą szansę na rozwijanie swoich umiejętności przy takich piłkarzach jak Grzegorz Gościński, Dariusz Śródka i Rafał Biały. Według trenera zespołu (oficjalnie pełni funkcję osoby towarzyszącej, jest na urlopie zdrowotnym) Mariusza Dobrzenieckiego przynajmniej kilku ma szansę na występy w II lidze.

- Świetne predyspozycje do gry w bramce ma Radosław Kunikowski i leworęczny skrzydłowy Szymon Baumgart, który powinien być pierwszym zmiennikiem Piotra Zubowicza - mówi szkoleniowiec.

Od dwóch tygodni z zespołem ćwiczą byli gracze Sebastian Smuniewski i Rafał Rojek, którzy w przyszłym tygodniu mają zgłosić się do rozgrywek we własnym zakresie (kosztuje to 90 zł). Również skrzydłowy Grzegorz Marcinkjan i bramkarz Paweł Jasiński, którzy w wakacje zarabiali na w Stanach Zjednoczonych, ale już dzisiaj wracają do Szczecina, zapewniają, że wznowią treningi. Prawdopodobnie w nowym sezonie zabraknie Pawła Maciejewskiego, który pracuje w Irlandii i Wojciecha Wronowskiego (zrezygnował).

Łącznościowiec będący teraz prawdziwą mieszanką młodości i doświadczenia powinien być jednym z głównych kandydatów do awansu.

- Myślimy o awansie. W okresie przygotowawczym drużyna rozegrała dziesięć gier kontrolnych i wszystkie wygrała. Wyniki cieszą, lecz nieco martwi fakt, że moi zawodnicy są bardzo pewni swoich umiejętności - aż zbyt pewni siebie - mówi Dobrzeniecki.

- Atmosfera w zespole jest bardzo bojowa. Wszyscy myślą o awansie, bo za rok może nie być takiej szansy - dodaje Marcin Hofman, rozgrywający Łącznościowca.

ŁĄCZNOŚCIOWIEC - POCZTA POLSKA SZCZECIN

Prezes: Florian Jąder. Trener: Grzegorz Gościński. Osoba towarzysząca: Mariusz Dobrzeniecki. Masażysta: Andrzej Fijałek.

Bramkarze: Dariusz Śródka (1965), Radosław Kunikowski (1986).

Skrzydłowi: Szymon Baumgart (1986), Paweł Biały (1976), Piotr Dobrowolski (1986), Ryszard Lubaski (1966), Piotr Zubowicz (1978).

Rozgrywający: Paweł Błażejewski (1983), Piotr Dębowski (1970), Maciej Głowiński (1983), Grzegorz Gościński (1967), Marcin Hofman (1984), Marek Kaczyński (1986), Michał Stefanowski (1986).

Kołowi: Rafał Biały (1973), Paweł Gracka (1976).

Energetyk Gryfino

Gryfinianie w poprzednim sezonie skutecznie walczyli o utrzymanie się, również w tym jest to ich celem. W realizacji ambitniejszych planów miały pomóc letnie wzmocnienia byłymi zawodnikami Energetyka: Jakubem Blejszem i Tomaszem Gałą. Ale transferów nie doszło, bo klub nie zapewnił zawodnikom pracy. Tym samym skład nadal będzie oparty na zawodnikach mało doświadczonych w rozgrywkach oraz na juniorach.

- Cieszy frekwencja na zajęciach. Widać, że chłopcy przykładają się do treningów, efekty powinny przyjść w meczach ligowych - mówi Marek Zielonka, trener Energetyka. - Najważniejszym dla nas zadaniem jest zapewnienie utrzymania się w II lidze.

Energetyk już na inaugurację sezonu będzie podejmował głównego faworyta ligi, czyli szczecińskiego Łącznościowca.

- Chcemy nawiązać z nimi walkę. Od samego początku musimy zagrać uważnie w obronie, by nie tracić głupich bramek. Graliśmy z Łącznościowcem na turnieju w Nowogardzie i z powodu własnych błędów przegraliśmy wysoko. Nie możemy pozwolić na powtórkę - tłumaczy Zielonka.

KS ENERGETYK GRYFINO

Trener: Marek Zielonka. Asystent trenera: Arkadiusz Augustyniak. Kierownicy: Jerzy Miler, Piotr Kejs.

Bramkarze: Michał Drewicz (1984), Daniel Guz (1976), Szymon Kocór (1985), Rafał Kołasiewicz (1987).

Skrzydłowi: Adrian Adamczewski (1985), Daniel Adamczewski (1985), Sebastian Adamczewski (1984), Jakub Jerlecki (1987), Łukasz Kostrzewa (1984), Maciej Skorupski (1988), Artur Zwoliński (1984).

Rozgrywający: Maciej Łabuń (1986), Marcin Pawłaczyk (1985), Tomasz Stanisławek (1985), Szymon Tołyż (1985), Kamil Wojciechowski (1987).

Kołowi: Wiesław Magdziarz (1987), Artur Matwis (1983), Marek Rulewicz (1984), Tomasz Surdel (1986), Przemysław Tołyż (1987).