Cezary Kucharski zawodnikiem Górnika Łęczna

Od piątku Cezary Kucharski jest zawodnikiem I-ligowego Górnika Łęczna. Piłkarz podpisał kontrakt z ostatnimi w tabeli łęcznianami do końca czerwca 2005 roku z możliwością przedłużenia na kolejne dwa sezony.
32-letni Kucharski jest wychowankiem Orląt Łuków. W swojej karierze występował w Siarce Tarnobrzeg, szwajcarskim FC Aarau, Legii Warszawa, Sportingu de Gijon (Hiszpania), a ostatnio w Iraklisie Saloniki. Przyszedł do Łęcznej jako zawodnik wolny, bo międzynarodowe władze piłkarskie rozwiązały jego kontrakt z Grekami z winy klubu. Kucharski zagrał jeden mecz (z USA) na mistrzostwach świata w Azji.

Pertraktacje działaczy z piłkarzem trwały od wtorku. Zawodnik obawiał się jednak, że jeśli podpisze umowę, to będzie miał kłopoty z odzyskaniem od Greków pieniędzy kontraktowych. Na szczęście wszystko się wyjaśniło.

Trenerzy łęcznian Bogusław Kaczmarek i Marek Kostrzewa pracowali z Kucharskim w Stomilu Olsztyn. - To sukces organizacyjny naszego klubu, że pozyskał takiego piłkarza jak Czarek - mówi Kaczmarek. Kucharski ostatni mecz rozegrał w maju. Potem był na zgrupowaniu z Iraklisem we Włoszech, ostatnio trenował indywidualnie. Jest wśród piłkarzy przewidzianych do gry w dzisiejszym spotkaniu z Wisłą Płock.