Sport w skrócie

Piłka nożna

AWANS ŚLĄSKA. Śląsk Wrocław pokonał w 1/32 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu wrocławskiego A-klasową Polonię Wrocław. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego mieli przewagę, ale seryjnie marnowali dogodne sytuacje. O zwycięstwie Śląska zadecydowała końcówka spotkania.

Polonia Wrocław - Śląsk Wrocław 0:3 (0:0)

Bramki: Kosztowniak (78, 82), Ostrowski (80)

Śląsk: Jaroszewski - Wołczek, Lis, Ignasiak, Rudolf - Wielgus (70. Wielgus), Rosiński (46. Szczot), Lipiński, Filipczak - Ulatowski (46. Małecki), Kowalczyk (46. Ostrowski).

Piłka ręczna

ZWYCIĘSTWO VITARALU JELFY. W rozegranym awansem meczu ekstraklasy kobiet Vitaral Jelfa Jelenia Góra bez problemów pokonał AZS Politechnika Koszalin 31:22. Jeleniogórzanki dominowały od pierwszych minut i ich zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez moment. Gdyby zagrały w drugiej połowie z większa determinacją, wygrana byłaby znacznie okazalsza. W 40. min było 20:13, a dziesięć minut później już 26:17. Na uwagę zasługuje powrót na boisko po kontuzji Magdaleny Młot. Skrzydłowa Vitaralu zaliczyła zaledwie kilka minut gry, ale zdążyła wpisać się na listę strzelczyń. Trener Roman Jezierski dał pograć wszystkim zawodniczkom.

Spotkanie w Jeleniej Górze zostało rozegrane awansem. Pozostałe mecze według terminarza w najbliższy weekend.

Vitaral Jelfa Jelenia Góra - AZS Politechnika Koszalin 31:22 (16:10)

Vitaral: Kowalczyk, Czarna, Alberciak - Oreszczuk 4, Bąkowska 0, Dyba 2, Młot 1, Stefanowska 1, Buchcic 3, Bogusławska, 0, Szafulska 4, Wypych 9, Duran 4, Augustyniak 3.