Kartingowy Puchar PZM i MENiS

W rozegranych na Torze Lublin zawodach Pucharu PZM i MENiS bardzo dobrze wypadli kartingowcy Automobilklubu Lubelskiego w kategorii Młodzieżowej 125, zdecydowanie zwyciężając indywidualnie i drużynowo
Na lubelskim torze ścigało się w różnych kategoriach 32 zawodników, którzy reprezentowali 11 klubów z całej Polski. - Liczyliśmy na liczniejszą obsadę Pucharu, ale rozumiemy przyczynę absencji zawodników. Sezon zbliża się do końca i wielu kartingowcom już brakuje pieniędzy. Podróż i start wiążą się z niemałymi kosztami, które pokrywają w większości rodziny kierowców - mówi prezes Automobilklubu Lubelskiego Paweł Święcki.

Popisem gospodarzy była kategoria Młodzieżowa 125. Zwyciężył w niej kierowca A. Lubelskiego Konrad Tadla przed kolegą klubowym Adrianem Czuchajem. Za lublinianami na trzecim miejscu znalazł się Radosław Szalek (Automobilklub Leszczyński). Inni zawodnicy A. Lubelskiego też byli wysoko - Paweł Zaniuk był piąty, a Ilona Zaniuk ósma. W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie zwyciężył AL przed A. Cieszyńskim i zespołem Moto Kart Energetyk z Biłgoraja.

W kategorii K-60A najlepszy był Jakub Sierociński (A. Rzemieślnik), a drużynowo BTM Bydgoszcz.

Kategorię Briggs & Straton wygrali zarówno indywidualnie (Maciej Bernacik) jak i drużynowo zawodnicy A. Leszczyńskiego.

W kategorii Popularnej 100 jedynym sklasyfikowanym zespołem był A. Lubelski, zaś indywidualnie Karol Próchniak zajął czwarte, a Piotr Budzyński piąte miejsce.

Puchar PZM i MENiS składał się z w tym roku z dwóch rund, pierwsza została rozegrana w lipcu w Zielonej Górze. Wyniki końcowe nie są jeszcze znane, ale z pewnością lublinianie mają szanse na czołowe pozycje w kategorii Młodzieżowej 125.