Medale mistrzostw świata wieloboistów Orlika Lublin

Andrzej Cieślak i Łukasz Lis z Orlika Lublin w składzie sztafety reprezentacji Polski wywalczyli brązowe medale mistrzostw świata juniorów w czwórboju nowoczesnym
Mistrzostwa zostały rozegrane w Albenie w Bułgarii. Obok dwóch lublinian w polskiej sztafecie wystartował zawodnik ZKS Drzonków Szymon Staśkiewicz. Nasi reprezentanci po strzelaniu zajmowali czwarte miejsce. Najlepiej w tej konkurencji wypadł Lis (89 pkt.), Staśkiewicz wystrzelał 87, a Cieślak 85 pkt. Szermierka była najsłabszą konkurencją Polaków, zajęli w niej siódme miejsce. Straty odrobili z nawiązką w pływaniu, uzyskując drugi czas. Do biegu wystartowali z trzeciej pozycji. Na trasę wyruszyli 28 sekund po prowadzących Białorusinach i zaledwie 5 sekund za zajmującymi drugie miejsce Rosjanami. Goniących ich czwartych Włochów Polacy wyprzedzali także tylko 5 s. Bieg nie przyniósł zmian na czołowych czterech pozycjach, polska sztafeta z Lisem i Cieślakiem zdobyła brązowy medal mistrzostw świata.

Sztafeta dziewcząt, w której wystartowała zawodniczka Orlika Urszula Kozicka, zakończyła swój występ na szóstym miejscu. Po trzech konkurencjach nasze zawodniczki były na medalowej trzeciej pozycji, ale w biegu dały się wyprzedzić reprezentacjom Białorusi, Rosji i Wielkiej Brytanii.

Gorzej powiodło się naszym reprezentantom w rywalizacji indywidualnej i drużynowej. Szymon Staśkiewicz zajął 23. miejsce, Łukasz Lis 28., a 32. Polska drużyna była na 8. pozycji.

Drużyna dziewcząt zajęła 7. pozycję. Najlepsza Polka Magdalena Pałasińska (Legia Warszawa) zakończyła start na 21. miejscu, a lublinianka Urszula Kozicka na 27.