Piłka nożna koniet. Sukces w Turnieju im. Marka Wielgusa

Dziewczęta z UKS Olimpijczyk zajęły trzecie miejsce w finale IX Turnieju Piłki Nożnej im. Marka Wielgusa

Finał z udziałem ośmiu zespołów rozegrano na stadionie Amiki Wronki. Olimpijczyk prowadzony przez Sławomira Mizerę reprezentował makroregion śląsko-małopolski. W swojej grupie częstochowianki ograły Stilon Gorzów 5:2, Kormorana Brzydowo 4:0 i 5:0 UKS Łambinowice. W półfinale Olimpijczyk uległ Pradze Warszawa 1:5 i przyszło mu grać o trzecie miejsce w turnieju, gdzie pokonał Sokoła Zblewo 3:0.

W drużynie UKS grały: Natalia Sitarz, Dorota Krawczyńska, Sylwia Kępa (wybrana na najlepszą zawodniczkę turnieju), Karolina Nowakowska, Magdalena Ficek, Angela Mroczek, Katarzyna Kmiecik, Izabela Odziemek, Marlena Nocuń.

Najmłodszą zawodniczką turnieju była siedmioletnia Dorota Krawczyńska, która gra w pierwszym składzie Olimpijczyka.

W nagrodę za zdobycie trzeciego miejsca dziewczęta z UKS pojadą zimą na tygodniowy obóz.