Radosław Gładyś najlepszym zawodnikiem tenisowych mistrzostw Kielc

Trzynasty zawodnik w rankingu Polskiego Związku Tenisowego 18-letni kielczanin Radosław Gładyś zdobył dwa tytuły w zakończonych na kortach Tęczy Kielce IX mistrzostwach miasta w tenisie - memoriale Adama Borchólskiego i Adama Krajewskiego

Reprezentant gospodarzy w finale singla pokonał klasyfikowanego 35 miejsc niżej, o rok młodszego Kamila Kopyckiego z Pandy Starachowice. Z nim w parze zdobył też drugi tytuł - w grze deblowej.

Kielczanie zdominowali zawody, triumfując w pięciu z sześciu kategorii. Tylko w rywalizacji pań puchar za zwycięstwo pojechał do Skarżyska.

WYNIKI FINAŁÓW MISTRZOSTW

Mężczyźni - kategoria I (19-35 lat): Rafał Gąbka (Kielce) - Tomasz Niechciał (Kielce) 6:4 6:3, kat. II (36-50 lat): Tomasz Chałaciński (Kielce) - Krzysztof Marzec (Kielce) 6:0 6:0, kat. III (51-65 lat): Leszek Szczukiewicz (Kielce) - Ludwik Nowak (Suchedniów) 1:6 7:5 6:3, kat. IV (pow. 65 lat): Jarzy Sukow (Kielce) - Zbigniew Mateja (Ostrowiec) 7:5 6:4, open (zawodnicy): Radosław Gładyś (Kielce) - Kamil Kopycki (Skarżysko) 6:1 6:0, debel: Gładyś/Kopycki - Niechciał/Michalski 6:4 6:2. Kobiety open: Karolina Cichoń (Skarżysko) - Grażyna Karolczyk (Kielce) 6:0 6:0