Świętokrzyska czwarta liga - wyniki 6. kolejki

Dwie prowadzące w tabeli drużyny - Ponidzie-Nida Pińczów i Granat Skarżysko wygrały swoje mecze w podobnych okolicznościach. Zgubioną formę odnalazły Nowiny
Emocjonujący do końcowych minut był pojedynek czołowych drużyn w Skarżysku. Granat do przerwy prowadził z AKS Busko już 3:0, ale zaraz na początku drugiej połowy goście zdobyli w cztery minuty dwa gole. - Niewiele brakowało, żebyśmy stracili jeszcze jednego. Busko zaczęło grać bardziej agresywnie, a jeden ze strzałów trafił w słupek - opowiadał Marek Graba, trener gospodarzy.

Podobny przebieg miał mecz w Pińczowie. Prowadzona przez byłego trenera Nidy Roberta Stachurskiego Piaskowianka już w pierwszej połowie straciła trzy gole. Po przerwie gospodarze chcieli dowieźć wynik do końca małym nakładem sił, ale zafundowali sobie nerwówkę. Dwa razy zawodnik Piaskowianki Radosław Wilk w ciągu zaledwie minuty trafił do siatki.

Nie mieli szczęścia kibice w Chęcinach i Daleszycach, gdzie padły bezbramkowe remisy. Po wygranej w Pucharze polski wróciła forma piłkarzom Nowin, którzy przegrali w dwóch ostatnich kolejkach. Tym razem podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego pokonali w Kielcach Orlęta 3:1.

Niespodziankę zanotowano w Sandomierzu, gdzie Wisła uległa Orliczowi Suchedniów 0:1.

WYNIKI 6. KOLEJKI

GRANAT SKARŻYSKO - AKS BUSKO 3:2 (3:0): Jastrząb 2 (35., 41. karny), Nowak (15.) - Banaszek (55.), Ignacak (59.)

ORLĘTA KIELCE - NOWINY 1:3 (0:1): Myśliwy (52.) - Radek 924.), Pająk dwie (43., 65.)

NAPRZÓD JĘDRZEJÓW - WICHER MIEDZIANA GÓRA 1:1 (1:1): Czarnecki (29.) - Słoń (17.)

PIAST CHĘCINY - ŁYSICA BODZENTYN 0:0

SPARTAKUS DALESZYCE - HETMAN WŁOSZCZOWA 0:0

CZARNI POŁANIEC - ALIT OŻARÓW 2:1 (1:1): Haliuniak (42.), Kiciński (63. - karny) - Pyszczek (16.)

PONIDZIE-NIDA PIŃCZÓW - PIASKOWIANKA PIASKI 3:2 (3:0): Głuc dwie (20., 26.), Chlewicki (42.) - Wilk dwie (69., 70.)

WISŁA SANDOMIERZ - ORLICZ SUCHEDNIÓW 0:1 (0:1): Skarbek (22. - karny)