Zwycięstwo koszykarzy Pyry Poznań

Pyra Poznań, beniaminek I ligi w ładnym stylu pokonał Iskrę-Tytan Częstochowa - zespół, którego celem jest awans do ekstraklasy. Poznaniacy zagrali bez graczy, którzy w przerwie letniej wzmocnili zespół (nie zostali on jeszcze zatwierdzeni do gry w Pyrze), a mimo to prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty. Do przerwy Pyra prowadziła 45:38, ale na początku trzeciej kwarty to częstochowianie zdobyli 5 pkt z rzędu. Wtedy dwoma rzutami za 3 pkt popisali się Leszek Przygocki i Paweł Grabiński i gospodarze znów odskoczyli na bezpieczną odległość.

Pyra Poznań - Iskra-Tytan Częstochowa 82:70

Kwarty: 21:20, 24:18, 17:16, 20:16

Pyra: Skonieczny 22, Szymański 19 (3x3), Janowicz 15 (1), Ziółkowski 9, Dudziński 7, Grabiński 6 (1), Semmler 2, Przygocki 2.

Tytan: Surówka 20 (1), Milewski 12 (1), Szynkiel 10 (2), Migała 7, Motyl 6, Nogalski 6 (2), Sośniak 4, Trepka 3, Saran 2.

Inne wyniki 1. kolejki: Alba Chorzów - Zastal Zielona Góra 76:84, Sokół Łańcut - Spójnia Stargard Szcz. 64:51, AZS Radom - Basket Kwidzyn 59:83, Górnik Wałbrzych - Siarka Tarnobrzeg 92:81, Stal Stalowa Wola - Polpak Świecie 90:91, Kotwica Kołobrzeg - ŁKS Łódź 80:51.