Kolejne wzmocnienia siatkarek Pronaru Zeto AZS

Z dwoma nowymi siatkarkami: 17-letnią Magdaleną Kosiarską oraz 21-letnią Katarzyną Kalinowską, siatkarki Pronaru Zeto AZS rozegrały trzy spotkania podczas turnieju w Płońsku
Obie nowe zawodniczki podpisały umowy na sezon. Kosiarska to libero, występowała w ostatnim sezonie na parkietach Serii B w Sparcie Złotów.

- Wzmocni nasze juniorki, jeszcze przez dwa lata może występować w tej kategorii - mówi Dariusz Pieśniak, trener AZS-u. - Jej pozyskanie kończy poszukiwanie zawodniczki na tę pozycję [na libero były już próbowane: Agnieszka Buzała i Anna Toch - red.]. Z kolei mierząca 187 cm wzrostu Kalinowska wzmocni rywalizację na środku siatki. Ostatnio występowała w Serii B w AZS-ie Politechnika Częstochowa.

Na tym zmiany w AZS-ie się nie kończą. Do Olsztyna z powodów osobistych wróciła Klaudia Gościcka. Do Płońska na turniej nie pojechały Iwona Gosko i Karolina Mróz. Obie mają drobne urazy i dołączyły do kontuzjowanej już wcześniej Joanny Bednarek. To grono powiększy Magdalena Różańska, która przed pierwszym meczem w Płońsku skręciła staw skokowy.

- Nie miałem trzech podstawowych siatkarek i tym można tłumaczyć porażki po 1:2 z rywalami z Serii B: Legionovią i Skrą Bełchatów - tłumaczy Pieśniak. - Ale wygraliśmy 2:1 z drugoligowym ŁKS-em Łódź. Mam świadomość, że tylko dwa tygodnie to mało czasu na zgranie drużyny, ale musi wystarczyć.

Już w środę siatkarki AZS-u wyjadą do Chodzieży, gdzie z miejscowym CHTPS rozegrają mecz Pucharu Polski. Bezpośrednio po nim wyjadą na kolejny turniej do Częstochowy.

Wyniki turnieju:

Pronar Zeto AZS Białystok - Legionovia Legionowo 1:2 (19:25, 25:23, 19:25); Pronar Zeto AZS Białystok - Skra Bełchatów 1:2 (25:23, 18:25, 22:25); Pronar Zeto AZS Białystok - ŁKS Łódź 2:1 (25:18, 19:25, 25:15); Legionovia - Skra 2:1; Legionovia - ŁKS Łódź 3:0, Skra - ŁKS Łódź 3:0.

Grały w Płońsku

W trzech spotkaniach wystąpiły: Kosiarska, Kalinowska, Drwięga, Buzała, Olesiuk, Manikowska Anna i Aleksandra, Sachmacińska, Klekotka, Tobiś.