Propozycja dla modnych kibiców: biało-czerwona kurtka ze skóry

Jesteś fanem piłki nożnej i chcesz na meczach wyglądać inaczej niż wszyscy? Mamy dla ciebie propozycję: biało-czerwony strój ze skóry.
Na pomysł szycia skórzanych ubrań dla kibiców wpadł Zbigniew Suchanek, kuśnierz z Bielska-Białej. Sam jest zapalonym kibicem piłkarskim. Gdy wybierał się ostatnio na mecz Polska - Anglia do Chorzowa, postanowił zasiąść na trybunach ubrany inaczej niż wszyscy. Uszył sobie biało-czerwoną kurtkę i w takich kolorach kaszkiet. Żeby nikt nie miał wątpliwości, na kurtce ma duży napis "Polska" i orła.

- Na meczu ludzie pytali mnie, skąd mam takie ubranie. Pomyślałem, że skoro budzi takie zainteresowanie, to można by je zacząć szyć - opowiada pan Zbigniew.

Zdjęcia skórzanej odzieży chce teraz wysłać do wszystkich klubów kibica w Polsce. Kurtki i kaszkiety już zamawiają u niego koledzy. Ci jednak nie są patriotami, bo chcą nosić odzież w barwach angielskich.

- Nie ma sprawy, taką też uszyję - zapewnia kuśnierz.

Skórzana odzież stadionowa, która wkrótce pojawi się w sprzedaży, nie będzie tania, bo trzeba ją szyć ręcznie. Kurtka będzie kosztowała ok. tysiąca złotych. Prototypowe ubranie można oglądać w zakładzie Suchanka przy ul. 11 Listopada w Bielsku-Białej.