AZS Politechnika Koszalin - Piotrcovia 32:33

18-letnia Sylwia Lisewska pięć sekund przed końcem zapewniła Piotrcovii zwycięstwo w meczu z AZS Politechniką Koszalin
Mecz miał kilka podtekstów. Iwona Pabich, bramkarka AZS, to była zawodniczka Piotrcovii. Z kolei trenerem Lisewskiej wcześniej był szkoleniowiec gospodyń Dariusz Dworaczyk. I jak się okazało obie zawodniczki należały do najlepszych na boisku. Pabich bardzo dobrze spisywała się w bramce, a młoda Lisewska nie zawahała się oddać rzutu pięć sekund przed końcem meczu.

Pierwszy kwadrans był bardzo wyrównany - cztery razy był remis. Później jednak kilka udanych interwencji Pabich pozwoliły akademiczkom uzyskać nawet cztery gole przewagi (10:6). W końcówce pierwszej połowy głównie za sprawą Oleny Jeżyckiej piotrkowianki doprowadzają do remisu (14:14).

Po przerwie wreszcie na miarę swoich możliwości zaczęła grać Iwona Niedźwiedź-Cecotka. Po przerwie zdobyła aż osiem ze swoich dziewięciu goli. Jej skuteczność nie pozwoliła rywalkom na zdobycie przewagi, a remis w drugiej połowie był aż dziewięć razy. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Piotrcovii zapewniła Lisewska.

AZS Politechnika Koszalin - Piotrcovia 32:33 (16:14)

Piotrcovia: Skura, Dziedzic - Kicińska 3, Jendrych 1, Kubera 6, Niedźwiedź-Cecotka 9, Jeżycka 4, Lisewska 2, Dominiak 4, Hajduk 3, Michalak, Siudowska 1.