RTT Radom gościć będzie uczestników mistrzostw Polski w tenisie do 12 lat

Drużynowe mistrzostwa Polski skrzatów do 12 lat rozegrane zostaną w najbliższy weekend na kortach Radomskiego Towarzystwa Tenisowego. - Każdy medal nas zadowoli - podkreśla trener RTT Wojciech Brandys
Do Radomia przyjedzie osiem najlepszych zespołów w kraju. Z numerem pierwszym rozstawiony będzie Tiebreak Warszawa, a "dwójkę" dostanie Olimpia Poznań. Jest to o tyle ważne, że obie ekipy na pewną będą rozstawione przy tworzeniu dwóch czterozespołowych grup. Stawkę uzupełnią: Arka Gdynia, Nafta Zielona Góra, Grzegórzecki Kraków, KT Olsztyn, ChKT Chorzów i gospodarze - RTT Radom.

Przy rozstawieniu radomianie otrzymają najprawdopodobniej numer trzeci. - I w pierwszej trójce chcielibyśmy się znaleźć po zakończeniu imprezy - śmieje się Wojciech Brandys. - Najważniejsze, aby awansować z grupy, a co będzie dalej, zobaczymy. Dlatego niebagatelne znaczenie ma dla nas wynik pierwszego pojedynku.

Pierwszą rakietą RTT będzie siódmy obecnie na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Tenisowego Roy Brandys. Numerem dwa radomskiego zespołu będzie wypożyczony na czas mistrzostw z Returnu Radom - Michał Jasiński (dziewiąty na liście PZT). Skład uzupełnią: Tomasz Moczek i Jakub Jankowski.

Weryfikacja drużyn oraz losowanie przeprowadzone zostanie w czwartkowe popołudnie. Począwszy od piątku, a skończywszy na niedzieli, mecze odbywać się będą od godz. 10.30 na kortach przy ul. Królowej Jadwigi na Michałowie. Sędzią głównym zawodów będzie po raz pierwszy w karierze arbitra - Jarosław Błaszczyk z Radomia.