Mecz Kolportera Korona z MKS Mława dopiero w listopadzie

Zaplanowany na sobotę mecz Kolportera Korona z MKS Mława został przełożony. Kielczanie zagrają go dopiero 20 listopada
Jak informowaliśmy, klub z Mławy starał się o przełożenie pojedynku 8. kolejki ze względu na zatrucie swoich piłkarzy. W ubiegłym tygodniu 15 z nich trafiło do szpitala, z którego wyszli dopiero w sobotę, a normalne treningi mają wznowić za kilka dni. PZPN zgodził się na zmiane terminu, który mieli wybrać kielczanie. - Zagramy z Mławą w sobotę 20 listopada o godz. 13 - informuje Sławomir Sijer, dyrektor Kolportera Korona. - Odpowiada nam ten termin, rozumiemy, że kielczanom trudno było znaleźć wcześniejszy, bo mają rozgrywki pucharowe - dodaje Włodzimierz Bruździak, dyrektor MKS.

Kolporter Korona ostatni mecz rundy jesiennej w drugiej lidze rozegra 13 listopada z Ruchem w Chorzowie. Potem miała nastąpić dwutygodniowa przerwa, po której kielczanie mają jeszcze zagrać dwa ostatnie pojedynki rundy grupowej Pucharu Polski - 27 listopada ze Stalą Mielec w Kielcach i 4 grudnia z Górnikiem w Łęcznej (transmisja w Polsacie Sport). Termin 20 listopada wpasuje się więc idealnie w dwutygodniową przerwę po sezonie ligowym, a przed ostatnimi meczami Pucharu Polski. Kieleccy trenerzy już od dłuższego czasu szukali sparingpartnera na ten weekend, więc przełożony mecz z Mławą zapełnia tę lukę. - To także dobry termin ze względu na kibiców. Wcześniej musielibyśmy grać w środę i to o wczesnej porze, więc niewielu kibiców mogłoby przyjść na stadion - uważa Sijer.

Najbliższy mecz Kolporter Korona rozegra dopiero we wtorek. Będzie to inaugurujący rozgrywki grupowe Pucharu Polski pojedynek z pierwszoligową Polonią w Warszawie. Początek spotkania o godz. 18, a mecz będzie transmitowany przez telewizję Polsat Sport. Kilku piłkarzy pierwszej drużyny będzie można jednak zobaczyć w grającej w klasie okręgowej drużynie rezerw, która w sobotę o godz. 16 zmierzy się w Bukowej z Bucovią.