Sport w skrócie

SUKCESY NA GÓRZE ŚW. MARCINA. Waldemar Banasiński (Wojak Cyclo Korona Kielce) wygrał ostatnią eliminację rozgrywanego na górze Św. Marcina X Pucharu Tarnowa MTB. Z dużą przewagą zwyciężył też w klasyfikacji generalnej cyklu. W grupie młodzików na trzecim miejscu zawody zakończył Alan Lipiec, piąty był Łukasz Banasik, a szósty Szymon Szumala. Jeszcze wyższe lokaty zajęli w punktacji łącznej - Lipiec był drugi, trzeci Szumala, czwarty nie startujący w dwóch ostatnich eliminacjach z powodu poważnej kontuzji Szymon Gałczyński, a piąty Banasik. Wśród juniorów młodszych po siódmym miejscu Karola Wojciechowskiego i dziesiątym Wojciecha Skarżyńskiego (wszyscy Cyclo Korona) w ostatnim wyścigu, kieleccy kolarze znaleźli się odpowiednio na szóstym i jedenastym miejscu w końcowej punktacji Pucharu.

KONIEC SEZONU DLA CK KIELCE. Na eliminacjach zakończyli swój start w finale Pucharu Polski jachtów kabinowych pływający na CK Kielce kielczanie ze sternikiem Tomaszem Krawczykiem. W rozgrywanych w formule meczowej (pojedynki jeden na jednego) zawodach na Jeziorze Zegrzyńskim jacht z Kielc musiał rywalizować z mistrzami Polski: w klasie 730 Robertem Janeckim oraz 650 Andrzejem Czapskim oraz najlepszym w ich klasie T2 Markiem Kowalskim. W niesprzyjających warunkach (brak wiatru) kielczanie wygrali tylko jeden wyścig, a z ich grupy awansowali Czapski i Janecki (wszyscy pływali na jednakowych focusach 550). Dla debiutującego w imprezie Tomasza Krawczyka już sam start wśród 16 najlepszych polskich załóg był dużym osiągnięciem.

DEBLE W BUSKU. Bardzo zacięty był finałowy pojedynek turnieju tenisowego par "+95", jaki odbył się w Busku Zdroju. W decydującym meczu para gospodarzy Andrzej Habrowski - Przemysław Jaskólski pokonała 5:7, 6:3, 7:6 (7-4) debel z Wodzisławia Zdzisław Adamczyk - Jerzy Sroczyński. Miano najlepszej "wojskowej" pary zdobyli Zdzisław Bryk i Janusz Popławski z Krakowa (piąte miejsce łącznie).

CZWARTA ELIMINACJA DLA OSTROWSKIEGO. Tomasz Ostrowski był najlepszym zawodnikiem czwartej eliminacji kieleckiego cyklu turniejów - Bilard Sport Amator Challenge. W finale pokonał Ziemowita Janaszka, a trzecie miejsca zajęli Bartosz Rozwadowski i Adam Kowalski. W rankingu łącznym z 66 punktami prowadzi Radosław Ciosk i o sześć wyprzedza Janaszka.

NAJLEPSZY OPATÓW. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 z Opatowa (opiekun Dorota Kozub) zwyciężyła w mistrzostwach województwa świętokrzyskiego w piłce nożnej dziewcząt. W finale rozegranego na stadionie międzyszkolnym w Kielcach turnieju pokonała w rzutach karnych 2:1 (w regulaminowym czasie było 0:0) SP Łączna. Trzecie miejsce zajęła SP 3 Staszów, która również w karnych 1:0 wygrała z SP Konieczno (w meczu było także 0:0). W pojedynku o piąte miejsce spotkały się dwie kieleckie szkoły - SP 34 uległa 0:2 SP 27. Na najlepszą zawodniczkę rozgrywek wybrano Agnieszkę Mysior (Konieczno), bramkarkę Beatę Stępień ze Staszowa, a tytuł najlepszego strzelca wywalczyła Anna Szostak (Opatów).

FART SPADŁ. Nie udał się Fartowi Kielce start w zakończonych w Polanicy Zdroju szachowych zawodach II ligi seniorów. W ostatniej, jedenastej rundzie kielczanie przegrali 1,5:4,5 z Victorią Chróścice. W klasyfikacji generalnej z dorobkiem 22,5 pkt Fart zajął ostatnie 34. miejsce i razem z dziewięcioma innymi zespołami został zdegradowany do ligi okręgowej (wojewódzkiej). Najlepszym zespołem w stawce okazał się Drakon Lublin - 41 pkt.

PLEBISCYT RADIA KIELCE. Łucznik Rafał Dobrowolski z kieleckiej Stelli został wybrany w głosowaniu dziennikarzy Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu" sportowcem minionego weekendu. Podopieczny Wiktora Pyka zdobył w Prudniku dwa brązowe medale (indywidualnie i z drużyną) mistrzostw Polski seniorów. Sportowa drużyna to szczypiorniści Vive Kielce, którzy na inaugurację sezonu pewnie pokonali silną ekipę Zagłębia Lubin. Za sportową imprezę uznaliśmy uroczyste rozpoczęcie mistrzostw świata w enduro "Sześciodniówka 2004". Już sam start honorowy przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim przyciągnął tłumy kibiców tego sportu.