Sport w skrócie

Piłka nożna

Derby dla Unii. Zawodniczki Unii Opole w drugiej kolejce II ligi, grając w roli gospodyń na stadionie w Ozimku, pokonały Tęczę Kietrz-Kozłówki 1:0. Jedyną bramkę zdobyła Janina Ficek. Opolanki prowadzą w tabeli II ligi z kompletem sześciu punktów, Tęcza zajmuje trzecie miejsce z trzema punktami. Ostatni reprezentant naszego regionu - Rolnik Biedrzychowice zremisował na wyjeździe z Dragonem Miszkowice i z jednym punktem na koncie zajmuje przedostatnie, piąte miejsce.

Jeździectwo

Brąz Skowrońskiej. Zawodniczka Lewady Zakrzów Żaneta Skowrońska na koniu Goldamos zdobyła brązowy medal podczas mistrzostw Polski w ujeżdżeniu. Jej klubowa koleżanka Małgorzata Morsztyn na koniu Perez zajęła czwarte miejsce. Mistrzostwa odbyły się we Wrocławiu.

Lekkoatletyka

Zawody II ligi. Dziesiąte miejsce wśród 21 drużyn zajął młody zespół Ekonomika Nysa w drugim rzucie II ligi, który odbył się w Chorzowie. Awans do I ligi uzyskały cztery najlepsze zespoły. W naszej drużynie najlepiej wypadł Mateusz Gaweł, który w trójskoku zajął pierwsze miejsce z wynikiem 14,92 m. Był to jedyny reprezentant Ekonomika, który zmieścił się w czołowej trójce. Czwarte miejsca zajmowali: Małgorzata Kurek (400 m - 61,30 s), Małgorzata Górska (3000 m - 10.33.01). Na piątych pozycjach sklasyfikowani zostali: Aleksandra Kuznowicz (trójskok - 9,80 m), Mateusz Konrad (110 m przez płotki - 16,37 s) i Wojciech Zdrożny (trójskok - 13,40 m).