Pogoń 1922 Żory - SPR Lublin 26:32 (10:17)

Piłkarki ręczne SPR pewnie pokonały na wyjeździe Pogoń Żory 32:26. Lublinianki zachowały pierwsze miejsce w tabeli ekstraklasy, a Sabina Włodek, która w Żorach rzuciła 14 bramek, przewodzi w rankingu snajperek

Zwycięstwo wicemistrzyń Polski ani przez chwilę nie podlegało wątpliwości, od początku objęły prowadzenie i raz tylko na początku meczu pozwoliły rywalkom na wyrównanie (3:3). Wtedy gol Beaty Aleksandrowicz rozpoczął "odjazd" lublinianek, które wkrótce prowadziły już wyraźnie 7:3, a po 20 minutach gry 12:6. Potem nastąpił kilkuminutowy przestój w ich grze, gospodynie odrobiły część strat (13:10 dla SPR), ale na przerwę nasze szczypiornistki schodziły już z bezpiecznym prowadzeniem 17:10.

W zespole lubelskim nie do zatrzymania dla rywalek była Sabina Włodek, która w pierwszej połowie zdobyła 8 bramek, prawie połowę dorobku drużyny.

W drugiej połowie SPR dość szybko zwiększyło przewagę nad Pogonią do 10 goli. Zwycięstwo w takich rozmiarach lepiej odzwierciedlałoby różnicę między walczącymi zespołami. W ostatnich minutach nastąpiło jednak rozluźnienie w poczynaniach lublinianek, które ponownie pozwoliło rywalkom na zmniejszenie dystansu do lublinianek. Najciekawiej w zespole Żor zaprezentowała się 19-letnia lewoskrzydłowa Barbara Wojciechowska, zawiodła natomiast najbardziej renomowana jego zawodniczka Katarzyna Echolc.

Niewątpliwie najlepszą zawodniczką meczu była Sabina Włodek, która zdobyła 14 goli, w tym tylko jednego z rzutu karnego. Z 25 bramkami zdobytymi w dwóch meczach zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji najlepszych snajperek ligi.

Trener Edward Jankowski nie był zadowolony z gry swoich zawodniczek w Żorach. - Znowu nie najlepiej zagraliśmy w obronie. Poza Sabiną Włodek, pozostałe zawodniczki zagrały nierówno i ciężko byłoby którąś jeszcze wyróżnić. Częściowo ich postawa wynika z braku świeżości, którą powinny wkrótce odzyskać - ocenił trener.