Kolejna wygrana rugbistów Budowlanych Łódź

Tym razem łodzianie zapewnili sobie komplet punktów dopiero w ostatniej minucie
Łodzianie, którzy byli faworytem, nie liczyli na łatwe zwycięstwo. Ich rywal Folc Warszawa przegrał co prawda dwa poprzednie mecze, ale w pechowych okolicznościach. Blachy Pruszyński Budowlani dopiero w ostatniej minucie zapewnili sobie szczęśliwe zwycięstwo. - Rozegraliśmy najlepszy mecz w tym sezonie. Przegraliśmy, bo zabrakło nam zimnej krwi, doświadczenia, a także szczęścia - mówił po meczu Krzysztof Folc, trener warszawiaków.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli łodzianie, ale już do końca pierwszej połowy punktowali wyłącznie zawodnicy Folca, którzy wykorzystali silny wiatr. Po przerwie goście zaatakowali jeszcze mocniej, co natychmiast przyniosło efekt w postaci kolejnych punktów. Podopieczni trenera Ryszarda Wiejskiego w 48 min przegrywali już 3:17, ale po chwili kibice zobaczyli wreszcie widowiskową akcję w wykonaniu Krzysztofa Hotowskiego zakończoną przyłożeniem i skutecznym podwyższeniem Tomasza Grodeckiego.

W ostatnich 30 minutach meczu łodzianie znaczne przyspieszyli grę, a efektem pogoni było odzyskanie prowadzania. W 61 min piękną akcją popisał się Krzysztof Zając i Blachy prowadziły 18:17. Następne minuty należały jednak do rywali, którzy siedem minut przed końcem meczu ponownie wyszli na prowadzenie (24:20).

O wygranej gospodarzy przesądził Kacper Ławski, mistrz Polski juniorów, któremu w ostatniej minucie udało się przerwać przez obronę rywali i zdobyć pięć punktów.

BLACHY PRUSZYŃSKI BUDOWLANI ŁÓDŹ - FOLC WARSZAWA 25:24 (3:10)

Punkty dla Budowlanych - Grodecki 10, Zając, Ławski, Hotowski po 5; dla Folca: Pałyska 9, Zagozda, Kwiatkowski, Szwarc po 5.

Skład Budowlanych: Hotowski - Figura, Zając (72. Pietrzak), Maciejewski (74. P. Milczak), Wieczorek - Grodecki - Pabjańczyk (65. Lublin) - Królikowski, Szyburski (41. Szulc), Rybiński (57. Zabokrzycki), Rawecki, Białkowski (77. Sachrajda), Gil (57. Kukulski), Serafin, Ławski.

Pozostałe wyniki i tabela: Budowlani Lublin - Orkan Sochaczew 18:20, Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 60:6, Skra Warszawa - AZS Gdańsk 13:7, Arka Gdynia - Posnania 39:6.