Przed meczem KTH Krynica - KH Sanok

HOKEJ NA LODZIE. BARAŻ O EKSTRAKLASĘ. Dzisiaj o godz. 18 w Oświęcimiu hokeiści KH Sanok rozegrają mecz barażowy z zespołem KTH KM MOSiR Krynica. Zwycięzca tego pojedynku występować będzie w ekstraklasie, natomiast przegrany zagra w I lidze.
Przypomnijmy, że w środę z rozgrywek ekstraklasy definitywnie wycofał się zespół Orlika Opole. W tej sytuacji zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie postanowił, że o tym, kto zastąpi opolan w ekstraklasie zadecyduje jeden mecz na neutralnym lodowisku w Oświęcimiu, w którym zagrają spadkowicz z ekstraligi - KTH Krynica i drugi zespół I ligi - KH Sanok. Opłaty za użyczenie lodowiska, sędziów i całej obsługi technicznej pokrywają obie drużyny po połowie. - Lepszym rozwiązaniem byłoby rozegranie dwóch pojedynków w Sanoku i Krynicy - uważa grający trener KH Tomasz Demkowicz. - Nie dość, że zaoszczędzilibyśmy na opłatach za wynajem lodowiska w Oświęcimiu, to jeszcze oba kluby mogłyby zarobić na sprzedanych biletach - argumentuje.

W zespole sanockim panuje bojowa atmosfera. Niestety, w dzisiejszym spotkaniu trenerzy T. Demkowicz i Tadeusz Garb nie będą mogli wystawić optymalnego składu. Zabraknie bramkarza Przemysława Odrobnego i obrońcy Marcina Haka, którzy nie dostali jeszcze potwierdzenia gry w sanockim klubie. Zagra natomiast napastnik Maciej Radwański, który nie grał w pucharowym meczu z Zagłębiem. Będzie miał specjalną motywację do strzelania bramek. - W sobotę zostałem ojcem i chciałbym zdobyte bramki zadedykować córeczce Indze - mówi szczęśliwy ojciec.

Faworytem tego pojedynku wydają się być kryniczanie, których prowadzi znany czeski trener Rudolf Rohaczek. Wprawdzie "mineralni" dysponują młodym składem, ale większość zawodników ma już za sobą występy w ekstraklasie. Wystąpią też w tym spotkaniu dwaj wychowankowie KTH - obrońca Artur Gwiżdż i napastnik Sławomir Krzak, którzy najprawdopodobniej w nadchodzących rozgrywkach, na zasadzie wypożyczenia, reprezentować będą barwy ekstraklasowego GKS-u Tychy. Mocnym punktem drużyny wydaje się być także bramkarz Artur Ziaja, który zaliczył już kilka niezłych spotkań w hokejowej ekstraklasie.

Dla Gazety:

Tomasz Demkowicz

grający trener KH

Do Oświęcimia jedziemy powalczyć o zwycięstwo. Zdajemy sobie sprawę, że faworytem tego spotkania wydają się być kryniczanie, którzy trenują z trenerem Rohaczkiem już od maja. Naszym atutem będzie na pewno doświadczenie.