Porażka piłkarskiej reprezentacji B z Turcją

Polska przegrała wczoraj 0:2 z Turcją w meczu piłkarskich drugich reprezentacji, rozegranym w Bielsku-Białej. Spotkanie odbyło się w ramach nieoficjalnego turnieju, w którym biorą też udział reprezentacje Austrii, Niemiec i Szkocji. Zwycięzca całego turnieju zainkasuje 15 tys. euro. Z powodu kontuzji trener Edward Klejdinst nie mógł skorzystać z: Krzysztofa Kazimerczaka, Patryka Rachwała, Ireneusza Jelenia, Marka Saganowskiego, Michała Golińskiego i Radosława Sobolewskiego.

Nasza drużyna tylko w pierwszej połowie nawiązała walkę z Turkami, którzy zaraz na początku meczu objęli prowadzenie. W 16. min Erten Martin podpisał się strzałem z linii pola karnego, po którym piłka odbiła się od ręki Sebastiana Przyrowskiego i wpadła do bramki.

Polacy od tej pory bezskutecznie starali się atakować bramkę rywali, a goście byli coraz bliżej strzelenia kolejnych goli. W 24. min, po rzucie wolnym Ugura Borala, piłka trafiła w poprzeczkę. W drugiej połowie goście dominowali już na boisku. W 57. min Turcy podwyższyli na 2:0. Po dośrodkowaniu z prawej strony do siatki trafił Cagdas Atan.

12 października Polska B zagra wyjazdowe spotkanie z Niemcami.

Polska - Turcja 0:2 (0:1)

Bramki: Ersen (16.), Atan (57.).

Polska: Przyrowski (44. Pawełek) - Żytko Ż, Stasiak, Skrzyński, Mowlik, Bartczak, Madej (59. Radzewicz), Garguła (57. Duda), Szewczuk (44. Iwański), Nowacki (69. Aleksander), Ślusarski.

Widzów: 1 tys.