Szczypiornistki Gościbii Sułkowice rozpoczynają sezon

Drugi sezon w ekstraklasie rozpoczynają w środę wyjazdowym meczem szczypiornistki Mebli/Ryś Gościbii Sułkowice. Pierwszy rywal trudny - to Stowarzyszenie Piłki Ręcznej w Lublinie (dawny Montex), mistrz Polski.
W poprzednim sezonie Gościbia zajęła jedenaste miejsce i powinna spaść z kobiecej ekstraklasy, ale z rozgrywek wycofał się Kolporter Kielce i w ten sposób sułkowiczanki pozostały w gronie najlepszych. Gościbia nie tylko przejęła miejsce po kielczankach, ale dodatkowo pozyskała dwie doświadczone rozgrywające Kolportera: Izabelę Dudę i Natalię Artsiomienkę. Ta druga jest siostrą Iriny, która grała już przez rok w Gościbii. Natalia przeszła artroskopię kolana, ale już trenuje z zespołem i być może pod koniec września zagra w lidze. Trzecim wzmocnieniem jest Alicja Szewerdak (panieńskie nazwisko Profis), która wróciła z AZS AWF Katowice. Do Katowic na studia odeszła Maria Pawlikowska.

- Dziewczyny kwitną, są opalone i chętne do gry. Chcemy walczyć o czołową ósemkę - ze śmiechem przyznaje Władysław Piątkowski, który z trenera stał się menedżerem zespołu. - Nie mam siły godzić kilka funkcji naraz - wyznaje Piątkowski, który był trenerem przez 38 lat.

Nowy szkoleniowiec Marian Gawęda zgodził się pracować w Sułkowicach na początku sierpnia. Wcześniej trenował w Tomeksie Kraków i MKS Bochnia. Przez siedem lat był asystentem Piątkowskiego w małopolskiej kadrze dziewcząt. Gawęda będzie debiutował w ekstraklasie jako pierwszy trener. - Trafił mi się najgorszy debiut z możliwych. Na początek gramy z mistrzem (SPR Lublin) i wicemistrzem Polski (Nata Gdańsk) - analizuje Gawęda. Dlaczego zdecydował się prowadzić Gościbię? - Każdy trener chce się piąć do góry, sprawdzić warsztat pracy i poznać ekstraklasę. W Sułkowicach jest dobry klimat dla piłki ręcznej - podkreśla. W opinii szkoleniowca Gościbia to zespół nieobliczalny, który może wygrać z każdym. - Nie chciałabym już walczyć o utrzymanie - dodaje kapitan i drugi trener Gościbii bramkarka Alicja Główczak.

Nie doszło do fuzji z Cracovią i drużyna będzie grała w Sułkowicach. Sponsorem pozostaje producent mebli Tadeusz Ryś oraz fabryki narzędzi Kuźnia i JUKO.

Skład Gościbii

Bramkarki: Bożena Cyrek (panieńskie Bartkiewicz), Alicja Główczak, Katarzyna Rusek, lewoskrzydłowe: Kamila Bartkiewicz, Joanna Konieczkowicz, Elżbieta Nędza, prawoskrzydłowe: Sylwia Kowalcze, Katarzyna Piwowarska-Piechota, obrotowe: Irina Artsiomienka, Monika Postawa, rozgrywające: Natalia Artsiomienka, Izabela Duda, Kinga Gawłowicz, Barbara Norek, Małgorzata Piątkowska-Łakomy, Maria Podoba, Katarzyna Ślusarz, Alicja Szewerdak.