Sport w skrócie

WOSIK NAJLEPSZY Z POLAKÓW. Daniel Wosik z Ostrowii zajął 54. lokatę w mistrzostwach świata seniorów w biegu górskim we Włoszech. Był najlepszy z sześciu reprezentantów Polski. Ponad 10-kilometrową trasę o różnicy wzniesień ponad 1000 m w miejscowości Sauze d'Oulx pokonał w 55 min 29 s. Do zwycięzcy - Jonathana Wyatta z Nowej Zelandii - stracił 6 min 42 s. Drużynowo reprezentacja Polski z Wosikiem w składzie zajęła 16. miejsce. Zwyciężyli Włosi.

KOLEJNE GOLE WÓJCIKA. Piotr Wójcik z KSZO Ostrowiec zdobył kolejne bramki dla reprezentacji w piłce wodnej na rozgrywanych w Stambule mistrzostwach Europy. Po poniedziałkowym zwycięstwie nad Maltą 8:5 (4:0, 2:3, 1:1, 1:1) biało-czerwoni zapewnili sobie drugie miejsce w grupie B i wczoraj mogli pozwolić sobie na porażkę w ostatnim grupowym spotkaniu z Danią 6:15 (2:1, 0:5, 1:4, 3:5). W tym pierwszym pojedynku Wójcik strzelił jedną bramkę, a wczoraj trzykrotnie pokonał duńskiego bramkarza. Dziś w ćwierćfinale Polacy zagrają z Francją lub Białorusią.

PUCHAR LZS. Po wygranych 5:0 nad LZS Radlin i 4:0 nad Nidzicą Dobiesławice drużyna LZS Szwarszowice zdobyła puchar świętokrzyskiego zrzeszenia LZS w piłce nożnej. Wielki finał wakacyjnych zmagań odbył się na stadionie Zrywu Łopuszno. Drugie miejsce po bezbramkowym remisie z Radlinem (dzięki lepszej różnicy bramek) zdobyła jedenastka z Dobiesławic.

PLAŻÓWKA NA BASENIE. Bez porażki drużyna KSM Killers zakończyła pierwszy turniej plażowej piłki nożnej o "Puchar Lata". Dzięki lepszej różnicy bezpośrednich spotkań zwycięzcy wyprzedzili ekipę Sportingu. Najlepszym zawodnikiem i królem strzelców (8 goli) został Piotr Kowalczyk z KSM, a bramkarzem Przemysław Kruk (Sporting). Rywalizacja trzyosobowych zespołów odbywała się na basenie MOSiR przy ul. Szczecińskiej w Kielcach.

WINDSURFING NA CHAŃCZY. Zwycięstwem Marka Butyna z Tysznicy (woj. podkarpackie) w kategorii desek mieczowych zakończyły się rozegrane na zalewie w Chańczy VIII amatorskie regaty windsurfingowe o puchar WOPR. W kategorii desek bezmieczowych wśród seniorów najlepszy był Mariusz Kuta (Tarnobrzeg), a w grupie masters kielczanin Maciej Sajkiewicz. Na starcie imprezy zorganizowanej przez sekcję windsurfingową Żeglarskiego Klubu Morskiego "Bryza" stanęło ponad osiemdziesięciu zawodników z całej Polski.

NOCNY MARATON. Reprezentacja gospodarzy w składzie Paweł Sało, Jakub Słowikowski, Rafał Ostatek i Robert Serwin wygrała na basenie Rawszczyzna w Ostrowcu nocny maraton pływacki drużyn ratowników wodnych. Najlepsi w dwie godziny przepłynęli 7975 metrów i wyprzedzili Busko (7775 m) i Jędrzejów (6938 m).

KIELCZANIE W FINALE. Tomasz Krawczyk na CK Kielce zajął dziesiąte miejsce w ostatniej eliminacji Pucharu Polski jachtów kabinowych. W klasie T2 w Otwartych Mistrzostwach Warszawy najlepszy był Zenon Wrochna. CK Kielce utrzymało drugą pozycję w punktacji łącznej Pucharu Polski i obok zwycięzcy klasy Marka Kowalskiego (Oiler) wystąpi w rozpoczynającym się w czwartek na Jeziorze Zegrzyńskim finale cyklu.

OLIMPIA W DZIESIĄTCE. Trzy miejsca w czołowej dziesiątce to dorobek łuczników Olimpii Suchedniów na ogólnopolskich mistrzostwach młodzików (dawne mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej) w Suchej Beskidzkiej. W rywalizacji chłopców ósmy był Daniel Krogulec, wśród dziewcząt dziewiąta Justyna Piasta, a drużyna Olimpii siódma. Wszyscy reprezentanci Olimpii byli o rok młodsi od rywali, ale zdaniem wiceprezesa klubu Ryszarda Niemca za rok powinni włączyć się do walki o medale. W Suchej Beskidzkiej startowało 103 łuczników i 85 łuczniczek.

SZKÓŁKA W BIAŁOGONIE. Polonia Białogon otwiera szkółkę piłkarską dla chłopców urodzonych w latach 1993-1996. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 0 607 570 801 (prezes Andrzej Zawadzki). Zgłaszać się można codziennie - telefonicznie lub osobiście w siedzibie klubu na Białogonie. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i czwartki od godz. 18. Inauguracyjne spotkanie zaplanowano na jutro.

ZAPISY NA KARATE. Kielecki Klub Karate Kyokushin zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia. Informacje i zapisy codziennie od poniedziałku do piątku w siedzibie klubu w hali przy ul. Żytniej w Kielcach lub pod numerem telefonu 361 38 02.

PIRAMIDA ZAPRASZA. Towarzystwo sportowe "Piramida" ogłasza nabór dziewcząt i chłopców w wieku 6-15 lat do sekcji akrobatyki sportowej. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godz. 16-18 na małej sali gimnastycznej hali MOSiR przy ul. Ściegiennego w Kielcach. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 361 72 82 i 0501 501 073 (trener Adam Makowski).

STUDIUM ZAPRASZA. Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Świętokrzyskiej zaprasza na studia podyplomowe w zakresie wychowania fizycznego dla absolwentów studiów wyższych zarówno magisterskich, jak i licencjackich. Informacje udzielane są w siedzibie SWFiS przy ul. Kościuszki 13 w Kielcach, tel. 368 24 46. Termin składania dokumentów mija 10 września.