Jedno z³oto dziewiêæ medali

Dziewiêæ medali zdobyli lubelscy lekkoatleci na M³odzie¿owych Mistrzostwach Polski rozegranych w Gdañsku. Jedyne z³oto wywalczy³a w rzucie m³otem Ma³gorzata Zadura (AZS AWF Warszawa/AZS Lublin)

Zadura uzyskała wynik 61,48 i zdecydowanie wyprzedziła swoje rywalki. Srebrny medal w pchnięciu kulą zdobyła Katarzyna Kita (Agros Zamość), która wynikiem 14,44 poprawiła również swój rekord życiowy. Krążek z tego samego stopu zawisł na szyi Marty Borkowskiej. Zawodniczka AZS Lublin skoczyła wzwyż 1,78 m. Trzecie miejsce w tej samej konkurencji zajęła Karolina Gronau (AZS AWF Biała Podlaska) z wynikiem 1,68. Srebro w rzucie dyskiem wywalczył Konrad Szuster (AZS AWF Warszawa/Start Lublin), który w najlepszej swojej próbie uzyskał wynik 54,17.

Dwa brązowe medale przywiozła z Gdańska Aleksandra Fila. Zawodniczka lubelskiego Startu Lublin zajmowała trzecie miejsca w skoku w dal ( 5,77 m) oraz trójskoku (12,86).

Na najniższym stopniu podium stanął także Marcin Sądej (Agros), który w biegu na 800 metrów uzyskał czas 1.50,09. Trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Jakubczak (Agros), która 1500 m pokonała w czasie 4.24,55.