Sport w skrócie

n ŁUCZNICTWO

REWELACJA DRUGIEGO DNIA. Natalia Piotrowska z ŁKS-u Radom wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski młodzików, rozgrywanych w Suchej Beskidzkiej. Sukces jest tym większy, że po pierwszym dniu zawodów radomianka zajmowała dopiero 20. lokatę. Potem spisywała się już rewelacyjnie. Uzyskując 325 punktów na dystansie 50 m pobiła rekord życiowy. Bardzo dobrze wypadła też na 30 m, a wynik 327 "oczek" zapewnił jej tytuł wicemistrzyni Polski. Zawodniczka ŁKS-u Radom w końcowej klasyfikacji uzyskała 1263 punkty. Złoty medal zdobyła Natalia Mruk (Strzelec Legnica) - 1290 punktów. Niestety w Suchej Beskidzkiej nie powiodło się Agnieszce Zielińskiej z Sokoła Radom. Broniąca wywalczonego w ubiegłym roku srebrnego medalu zawodniczka zupełnie się pogubiła i została sklasyfikowana na odległym miejscu. Lepiej wypadł jej klubowy kolega Łukasz Nowakowski, który zajął szóstą pozycję w rywalizacji młodzików - 1266 punktów. W konkurencji drużynowej dziewcząt ŁKS sklasyfikowany został na ósmym miejscu, a Sokół zajął 13. pozycję.

n TENIS

TRIUMFY NASZYCH. Norbert Sobol i Dariusz Sławiński z Radomia spotkali się w finale amatorskiego turnieju o puchar Kolportera w Kielcach. Zwyciężył ten pierwszy, a tworząc parę deblową obaj panowie triumfowali w grze podwójnej. Aby dotrzeć do finału singla, Sobol pokonał Pawła Hermana (Kielce) i Macieja Kleczewskiego z Radomia. Sławiński wygrał natomiast z Michałem Graboszem i Adamem Kaniewskim. W turnieju pań drugie miejsce zajęła radomianka - Katarzyna Chmielewska, która pokonała Dorotę Grudzień, Elżbietę Mazurkiewicz, ale w finale nie dała rady Monice Kacperskiej.

n SZACHY

O GRAND PRIX. Arkadiusz Skawiński wygrał siódmy turniej z cyklu Grand Prix o puchar prezesa Abatronika. Drugie miejsce zajął Michał Paterek, trzecie Andrzej Szymański, a czwarte Paweł Piętocha. Rywalizowało 12 zawodników.