Rekord Polski Moniki Pyrek

Monika Pyrek (MKL Szczecin) wynikiem 4,72 ustanowiła podczas piątkowego mityngu Złotej Ligi w Brukseli rekord Polski w skoku o tyczce, pokonując wysokość już w pierwszej próbie. Poprawiła go o centymetr. Tym samym po 46 dniach rekord Polski, który od 19 lipca należał do Anny Rogowskiej (4,71), brązowej medalistki z Aten, powrócił do wieloletniej rekordzistki kraju.

Konkurs na stadionie im. króla Baudouina był dla czwartej zawodniczki igrzysk olimpijskich w Atenach bez wątpienia najlepszym w tym sezonie. Mistrzyni Polski, która do Brukseli pojechała bez swojego trenera, wszystkie wysokości zaliczała w pierwszych próbach (4,27, 4,47, 4,62 i 4,72). Razem z Rosjanką, Tatianą Polnową zajęła drugie miejsce. Wygrała, poprawiając o centymetr rekord świata, mistrzyni olimpijska Jelena Isinbajewa (4,92). Anna Rogowska zajęła niespodziewanie 11. miejsce z wynikiem 4,27.

Przed Pyrek jeszcze dwa konkursy w tym sezonie, w tym wielki finał Złotej Ligi w Monako, 18 września.