III liga: Kozienice - Mlekovita 2:1

Drużyna Mlekovity przez 51 minut prowadziła w Kozienicach 1:0. Gospodarze wyrównali, a w końcówce meczu zdobyli nawet zwycięskiego gola. - Mam nadzieję, ze niefart, który nam towarzyszył, już nas opuścił - domniemywał trener MZKS-u Bolesław Strzemiński

Od początku tegorocznego sezonu piłkarze Kozienic grali słabo, gubiąc punkty nawet tam, gdzie się tego nie spodziewano. W spotkaniu z Mlekovitą gospodarze wreszcie "się pozbierali", odnosząc zasłużone zwycięstwo.

- Nie zagraliśmy najlepszego spotkania, ale najważniejsze, że punkty zostały w Kozienicach. Mam nadzieję, że zespół już się pozbierał i teraz będzie grał lepiej - zauważył Strzemiński.

Początek meczu nie wróżył nic dobrego. W 7. minucie Ryszard Tomczak wykazał się refleksem i w zamieszaniu na polu karnym gospodarzy strzałem z półwoleja uzyskał prowadzenie. Zaskoczeni kozieniczanie na szczęście nie popadli w panikę. Raz po raz na bramkę Mlekovity sunęły akcje, ale za każdym razem brakowało wykończenia. Doskonałe okazje zmarnowali m.in. Bilke, Seremak, Umukoro i Godlewski.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze opanowali środkową strefę boiska nadając ton grze. W 51. minucie MZKS wyrównał. Sylwester Sokół przeciął lot piłki i wślizgiem wepchnął piłkę do bramki. Trener gości Zbigniew Mandziejewicz miał zastrzeżenia do pracy sędziego bocznego, który - jego zdaniem - nie pokazał pozycji spalonej strzelca gola.

Bramka jeszcze bardziej uskrzydliła gospodarzy, którzy przyspieszyli tempo gry. Ponieważ goście koncentrowali się głównie na obronie korzystnego wyniku, ich kontry były nieliczne i nie stanowiły większego zagrożenia dla kozienickiej defensywy. W 81. minucie Eugeniusz Kołodziejczyk zdecydował się na strzał z dystansu. W locie piłka musnęła jeszcze Mateusza Kocyka, zmieniając lot piłki. Zmylony Robert Dziuba prawie nie interweniował, odprowadzając jedynie piłkę wzrokiem.

MG MZKS KOZIENICE 2 (0)

MLEKOVITA RUCH WYSOKIE MAZZOWIECKIE 1 (1)

STRZELCY BRAMEK

n Kozienice: Sylwester Sokół (51.), Mateusz Kocyk (81.).

n Mlekovita: Ryszard Tomczak (7.)

SKŁADY

n Kozienice: Stawiarski Ż - Sokół, Procki, Gogacz, Woźniak, Czaplarski (75. Kołodziejczyk), Misztal, Bilke, Godlewski (73. Kocyk Ż), Seremak, Umukoro (67. Smolak).

n Mlekovita: Dziuba - Wolański, Chrupałła, Reyer, Kapelewski (75. Staniurski), Papiernik, Orliński (70. Świątek), Wilczewski, Pracz, Tomczak, Jakuszewski (46. Kocur).

n Sędziował: Krzysztof Figarski (Warszawa).

POZOSTAŁE WYNIKI 5. KOLEJKI:

n OKĘCIE WARSZAWA - STAL GŁOWNO 0:2 (0:1): Łochowski (24.), Brodecki (51.).

n MAZOWSZE GRÓJEC - OKS 1945 OLSZTYN 2:2 (1:1): Petasz (16.), Korkuć (85.) - Paszkiewicz (22.), Zahorski (67.).

n GWARDIA WARSZAWA - LEGIONOVIA LEGIONOWO 2:4 (2:1): Rymbiewski (17.), Tomczyk (22.) - Barchwic (6.), Stachowiak (60., 77. - karny), Karaszewski (72.).

n ŁKS ŁOMŻA - ZNICZ PRUSZKÓW 3:0 (1:0): Łukaczyński (40.), Boguski (63., 85.).

n UNIA SKIERNIEWICE - DRWĘCA NOWE MIASTO LUBAWSKIE 0:0.

n CERAMIKA PARADYŻ - WARMIA GRAJEWO 4:2 (0:1): Żarczyński (64. - karny, 71.), Osiński (66.), Krzysztofik (74.) - Pacholski (42.), Paczkowski (78.).

n LEGIA II WARSZAWA - PELIKAN ŁOWICZ 4:3 (1:1): Stanford (5.), Skrzypczak (65., 67.), Bielecki (75.) - Wilk (13.), Rozkwitalski (85.), Rzeczycki (90. - karny).