Górnik Wałbrzych zwyciężył w II Memoriale Mieczysława Korwina

Górnik Wałbrzych zwyciężył w II Memoriale Mieczysława Korwina rozegranym we Wrocławiu. W finale wałbrzyszanie pokonali Sudety Jelenia Góra. Ostatnie miejsce zajął Śląsk, który jednak wystawił zespół juniorów
Pierwszoligowy Górnik, faworyt turnieju, bardzo męczył się z drugoligowymi Sudetami. Jeleniogórzanie bardzo długo prowadzili, w czwartej kwarcie nawet dziewięcioma punktami. Wałbrzyszanie jednak w końcówce dogonili rywali i wygrali głównie dzięki znakomitej skuteczności Macieja Sterengi, który aż sześciokrotnie trafił za trzy punkty (razem z półfinałem zaliczył dziesięć celnych rzutów z dystansu i z 51 punktami został królem strzelców turnieju).

- Męczyliśmy się z Sudetami, ale mecze z nimi zawsze mają podteksty - ocenił Wojciech Krzykała, trener Górnika. - W ostatnim sezonie był mecz, w którym przegrywaliśmy z nimi do przerwy u siebie 22 punktami, a mimo to wygraliśmy wysoko. Oni grają twardo, dodatkowo kilku zawodników było po urazach, dwóch wypadło ze składu i mieliśmy problem na tablicach, gdzie ulegliśmy wyraźnie.

Na dwa tygodnie przed startem ligi wałbrzyszanie zaprezentowali się zatem przeciętnie. Krzykała liczy, że być może do rozpoczęcia sezonu uda się jeszcze sprowadzić środkowego, który jest poszukiwany od dłuższego czasu.

- W takim terminie chcieliśmy się sprawdzić z silniejszymi drużynami, niestety, Śląsk wystawił juniorów - narzekał Krzykała. - Być może w przyszłości należałoby zastanowić się nad inną formułą i zaprosić silniejsze zespoły, aby poważniej uszanować Pana Korwina.

Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Piotra Kozyrę z Sudetów.

Półfinały:

Sudety Jelenia Góra - Śląsk Wrocław 79:68. Najwięcej punktów: Wilas 16 - dla Sudetów; Stępień 15 - dla Śląska.

Grono Zielona Góra - Górnik Wałbrzych 63:73. Najwięcej punktów: Olejnik 17 - dla Grono; Maciej Sterenga 24 - dla Górnika.

Mecz o III miejsce:

Grono - Śląsk 96:47. Najwięcej punktów: Taberski 15 - dla Grono; Hałas 13 - dla Śląska.

Finał:

Górnik - Sudety 74:66 (19:12, 8:20, 15:14, 32:20). Najwięcej punktów: Maciej Sterenga 27 - dla Górnika; Kozyra 19 - dla Sudetów.