Drugie miejsce Siarki i trzecie Sokoła w Memoriale Wacławczyka

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN. Koszykarze Basketu Kwidzyn wygrali rozegrany w Tarnobrzegu V Memoriał im. Kazimierza Wacławczyka. Gospodarze zajęli drugie miejsce, a koszykarze Sokoła Łańcut trzecie.

Zmagania w hali w Tarnobrzegu trwały od piątku do niedzieli. Już w pierwszym spotkaniu turnieju spotkały się zespoły Siarki Skobud Tarnobrzeg i Bafry Sokoła Łańcut. Zdecydowanie lepsi okazali się podopieczni Zbigniewa Pyszniaka, którzy pokonali beniaminka I ligi 92:70. Znakomicie zaprezentował się Arkadiusz Pelczar, który zdobył 34 punkty (8x3!).

W piątek oba zespoły zagrały jeszcze po jednym meczu. Łańcucianie przegrali z późniejszym zwycięzcą, Basketem Kwidzyn, różnicą sześciu oczek, a tarnobrzeżanie z trudem pokonali koszykarzy Politechniki Lwów.

W sobotę dwa zwycięstwa odnieśli podopieczni Dariusza Kaszowskiego. Najpierw pokonali różnicą 19 oczek Politechnikę Lwów, a później rozgromili Legię Warszawa. W tym drugim meczu łańcucianie stracili tylko 36 punktów, a w pierwszej kwarcie pozwolili rywalom rzucić tylko dwa! oczka.

Ze zmiennym szczęściem w drugim dniu turnieju grali tarnobrzeżanie. Pokonali Albę Chorzów 76:70, a ważną "trójką" w końcówce popisał się nowy nabytek Siarki Maciej Miller. W ostatnim sobotnim meczu było już gorzej. Podopieczni Zbigniewa Pyszniaka przegrali różnicą 11 oczek z Basketem Kwidzyn i ten mecz zadecydował o zwycięstwie w całym turnieju koszykarzy z Kwidzynia.

W niedzielę Siarka bez problemów pokonała Legię, a Sokół nadspodziewanie łatwo uporał się z Albą Chorzów.

Ostatecznie w turnieju z kompletem zwycięstw triumfowali koszykarze Basketu Kwidzyn. Drugie miejsce zajęła Siarka Skobud Tarnobrzeg, a trzecie Bafra Sokół Łańcut. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Alba Chorzów, Politechnika Lwów i Legia Warszawa.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Bartosz Krupa z Siarki Skobud, najskuteczniejszym, z dorobkiem 96 punktów, został kapitan tarnobrzeżan Paweł Kosior. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju otrzymał Piotr Nawrot z Legii.

- Jestem zadowolony. W końcu zagraliśmy w pełnym składzie. Widać jeszcze brak świeżości i zgrania. Do rozpoczęcia sezonu ligowego powinniśmy sobie z tym poradzić - podsumował trener Siarki Skobud, Zbigniew Pyszniak.

- Dla mojego zespołu był to pierwszy sprawdzian formy i ubolewam, że we wszystkich meczach nie mogłem skorzystać ze wszystkich graczy. W piątek nie grał Piotrek Miś, a w jednym spotkaniu zabrakło Marcina Ecki - mówił z kolei Dariusz Kaszowski, szkoleniowiec Bafry Sokoła Łańcut. - Irek Chromicz powoli znajduje wspólny język z pozostałymi zawodnikami. W związku z tym chciałem, by jak najwięcej czasu spędzał na parkiecie - dodawał trener łańcucian.

W piątek zmagania koszykarzy obserwował prezes Polskiego Związku Koszykówki, Marek Pałus.

Wyniki naszych drużyn:

Siarka Skobud Tarnobrzeg - Bafra Sokół Łańcut 92:70. Kwarty: 21:27, 33:15, 17:12, 21:16. Siarka: Polek 0, Ożóg 6, Pyszniak 0, Pelczar 34, Krupa 10, Rzegocki 8, Kosior 19, Włodarczyk 0, Żuraw 3, Miller 12. Sokół: Romanek 2, Michoń 1, Pazdan 0, Baran 4, Ecka 14, Podolec 7, Koszuta 13, Bielecki 13, Chromicz 10, Szymański 0, Rusin 6.

Bafra Sokół - Basket Kwidzyn 66:72. Kwarty: 23:22, 14:17, 7:15, 22:18. Punkty dla Sokoła: Romanek 11, Michoń 0, Pazdan 0, Baran 0, Ecka 22, Podolec 4, Koszuta 11, Bielecki 3, Szymański 5, Chromicz 6, Rusin 4.

Politechnika Lwów - Siarka Skobud 76:82. Kwarty: 17:19, 21:29, 19:14, 19:20. Punkty dla Siarki: Ożóg 16, Pelczar 8, Krupa 17, Rzegocki 10, Kosior 12, Włodarczyk 9, Miller 10.

Bafra Sokół - Politechnika 85:66. Kwarty: 28:13, 14:19, 25:18, 18:16. Punkty dla Sokoła: Romanek 10, Michoń 0, Pazdan 0, Baran 9, Podolec 1, Koszuta 6, Bielecki 9, Rusin 11, Szymański 3, Chromicz 11, Miś 25.

Alba Chorzów - Siarka Skobud 70:76. Kwarty: 16:19, 14:18, 20:16, 20:23. Punkty dla Siarki: Polek 2, Ożóg 15, Pelczar 8, Krupa 11, Rzegocki 10, Kosior 20, Włodarczyk 2, Papka 3, Miller 5.

Bafra Sokół - Legia Warszawa 76:36. Kwarty: 23:2, 16:11, 19:8, 18:15. Punkty dla Sokoła: Michoń 0, Pazdan 6, Baran 8, Podolec 3, Koszuta 6, Bielecki 15, Chromicz 10, Szymański 3, Rusin 9, Miś 18.

Siarka Skobud - Basket 63:74. Kwarty: 19:18, 16:18, 10:22, 18:16. Punkty dla Siarki: Polek 0, Ożóg 8, Pyszniak 1, Pelczar 7, Krupa 8, Rzegocki 0, Kosior 24, Włodarczyk 4, Papka 5, Żuraw 2, Miller 4.

Alba - Bafra Sokół 53:65. Kwarty: 17:21, 12:14, 11:17, 13:23. Punkty dla Sokoła: Baran 7, Ecka 11, Chromicz 7, Miś 19, Rusin 8, Podolec 8, Bielecki 5, Szymański 0, Koszuta 0.

Siarka Skobud - Legia 83:68. Kwarty: 26:20, 21:12, 18:16, 18:20. Punkty dla Siarki: Polek 2, Ożóg 13, Pelczar 19, Krupa 5, Rzegocki 5, Kosior 21, Włodarczyk 4, Papka 5, Żuraw 2, Miller 7, Pyszniak 0.

Pozostałe wyniki: Alba - Basket 74:76, Politechnika - Legia 74:60, Legia - Alba 61:70, Legia - Basket 61:68, Alba - Politechnika 69:51, Basket - Politechnika 82:67.