Siatkarki Zarzecza Odincowo Moskwa wygrały turniej Grundig Cup w Kaliszu

Zarzecze Odincowo Moskwa, piąty zespół rosyjskiej ekstraklasy, wygrał w Kaliszu towarzyski turniej Grundig Cup. Siatkarki Winiar zajęły trzecie miejsce

Piątkowy mecz z Zarzeczem Odincowo kaliszanki zagrały w Kępnie - właśnie tam rozgrywać bowiem będą od listopada mecze Ligi Mistrzów. Polki rozpoczęły spotkanie bardzo dobrze: wygrały dwa pierwsze sety. W trzeciej partii prowadziły wprawdzie 3:1, ale pięć kolejnych punktów zdobyły rywalki i nie oddały prowadzenia do końca.

W sobotę, już we własnej hali, Winiary pokonały w pięciu setach Slavię Bratysława. Tak jak w pierwszym meczu wyróżniającymi się postaciami w zespole wicemistrzyń Polski były Edyta Kucharska i Katarzyna Sielicka. W niedzielnym spotkaniu kończącym turniej kaliszanki wygrały wprawdzie ze Stalą Bielsko-Biała, ale niekorzystny bilans setów sprawił, że Wielkopolanki zajęły dopiero trzecie miejsce.

Najlepszą zawodniczką 5. Grundig Cup została wybrana Lubow Jagodina (Stal Bielsko-Biała), najlepszą atakującą Solange Soares ze Slavii, blokującą Natalia Melnikowa (Zarzecze), zagrywającą Edyta Kucharska (Winiary), rozgrywającą Olga Owczynnikowa (Winiary) a libero - bielszczanka Mariola Barszcz (Stal).

WYNIKI

Winiary Kalisz - Zarzecze Odincowo Moskwa 2:3 (25:19, 25:18, 17:25, 23:25, 12:15)

Stal Bielsko-Biała - Slavia UK Bratysława (26:24, 25:21, 25:19)

Winiary Kalisz - Slavia UK Bratysława 3:2 (25:17, 22:25, 25:17, 20:25, 15:8)

Stal Bielsko-Biała - Zarzecze Odincowo Moskwa 3:2 (22:25, 25:27, 25:20, 25:13, 15:11).

Zarzecze Odincowo Moskwa - Slavia UK Bratysława 3:0 (25:23, 25:12, 25:23)

Winiary Kalisz - Stal Bielsko-Biała 3:1 (25:18, 25:19, 22:25, 25:21)

Winiary: Kucharska, Woźniakowska, Owczynnikowa, Sielicka, Trifonowa, Liktoras oraz Kuehn (libero), Pluta, Pazderska