Adrian Miedziński zdobył Srebrny Kask!

Nie Krzysztof Kasprzak, nie Robert Miśkowiak, a właśnie żuzlowiec Apatora/Adriany zgarnął w Zielonej Górze prestiżowe trofeum. O wszystkim musiał jednak zadecydować bieg dodatkowy

Popularny "Miedziak" jest w tym sezonie mistrzem biegów dodatkowych. W Zielonej Górze do barażu o główne trofeum stanęli obok niego reprezentant gospodarzy Zbigniew Suchecki i Łukasz Romanek z RKM Rybnik. Ze startu najlepiej wyszedł torunianin. Próbował go jeszcze zaatakować po zewnętrznej Suchecki, ale był bez szans. Wcześniej w podobny sposób Miedziński wygrał zawody o Brązowy Kask dla żużlowców, którzy nie ukończyli 19 lat. Wtedy pokonał w biegu dodatkowym Pawła Hliba.

Wczoraj w rundzie zasadniczej tylko dwukrotnie musiał uznać wyższość rywali: w I biegu uległ Romankowi (ale pokonał za to głównego faworyta zawodów Krzysztofa Kasprzaka), a w XIII gonitwie minął metę za Robertem Miśkowiakiem. Pozostałe swoje starty wygrywał.

Pecha miał Karol Ząbik. Już w swoim pierwszym starcie jadąc na drugiej pozycji zerwał nowy łańcuszek sprzęgłowy. Potem zdobył osiem punktów w trzech startach i przed ostatnią serią miał szanse na podium. W XIX musiał wygrać i po dobrym starcie z czwartego pola wychodził już na prowadzenie, gdy w ostatniej chwili został zablokowany przez Kasprzaka.

To kolejny sukces toruńskiej młodzieży po zdobyciu Brązowego Kasku, brązie w mistrzostwach Polski par i wicemistrzostwie Europy. A przed nimi jeszcze finał rozgrywek drużynowych (23 września w Tarnowie). Trener Apatora/Adriany Jan Ząbik zaciera ręce. - Wiem, że kibice są niezadowoleni z czwartego miejsca w lidze, ale w przyszłym roku ci chłopcy powetują wszystkie straty - mówi. We wtorek czterech kolejnych toruńskich młodych zawodników będzie zdawało egzamin na żużlową licencję. - A gdyby pan widział jakich mam w szkółce 13-latków... - uśmiecha się szkoleniowiec.