Rywalki siatkarek Winiar Kalisz w Lidze Mistrzów

Między innymi z obrońcą tytułu z ubiegłego sezonu zagrają kaliskie siatkarki w Lidze Mistrzów. Wydaje się, że miały szczęście w losowaniu i trafiły do nieco słabszej grupy niż mistrz Polski, Stal Bielsko-Biała.
Według przepisów europejskiej federacji CEV, do Indesit Champions League wstęp miało 12 mistrzów krajów najwyżej sklasyfikowanych w rankingu, sporządzonym na podstawie wyników w poprzednich sezonach w europejskich pucharach, plus cztery kluby reprezentujące kraje z czołowej czwórki zeszłorocznego Top Teams Cup. Kluby te musiały znajdować się na miejscach 1.-2. ligowych tabel na koniec sezonu oraz ewentualnie na miejscu trzecim, o ile wcześniej grały już w Lidze Mistrzów. Mogli to być także zdobywcy krajowych pucharów lub zespoły wyłonione w barażu o Ligę Mistrzów.

Tak do tych prestiżowych rozgrywek trafiły siatkarki Winiar, które zajęły drugie miejsce w lidze w ubiegłym sezonie. Rywalkami w grupie B debiutujących w mistrzowskich rozgrywkach kaliszanek będą:

CV Marichal Teneryfa (Hiszpania) - obrońca trofeum, najlepsza drużyna Europy w 2004 r.; największe gwiazdy: Ukrainka Marina Dubinina, Rosjanka Elena Godina i Kubanka z hiszpańskim paszportem Margaly Carvajal;

Sant'Orsola Asystel Novara (Włochy) - zdobywca Pucharu CEV w 2003 r., aktualny zdobywca Pucharu Włoch i Superpucharu Włoch;

Crvena Zvezda Belgrad (Serbia i Czarnogóra) - stały uczestnik Ligi Mistrzów i aktualny mistrz Serbii i Czarnogóry; gra w krajowym składzie;

Besiktas Stambuł (Turcja) - turecka drużyna ustępuje Eczacibasi czy Günesowi; największe gwiazdy: Arzu Aksu i Sarah Noirega;

Azerrail Baku (Azerbejdżan) - czwarta drużyna ostatniego Final Four i od kilku lat czołowa drużyna Europy.

Wielką atrakcją dla kibiców siatkówki powinien być zwłaszcza przyjazd do Polski na mecz z Winiarami włoskiego Asystelu Novara, w którym występuje Małgorzata Glinka. Mecze, których gospodarzem będzie zespół z Kalisza, odbywać się będą w Kępnie.

TERMINY MECZÓW WINIAR

9-11 listopadaWiniary - Azerrail Baku
16-18 listopadaAsystel Novara - Winiary
23-25 listopadaWiniary - Crvena Zvezda Belgrad
30 listopada-grudniaWiniary - CV Teneryfa
7-9 grudniaBesiktas Stambuł - Winiary
14-16 grudniaWiniary - Besiktas Stambuł
4-6 styczniaCV Teneryfa - Winiary
11-13 styczniaCrvena Zvezda Belgrad - Winiary
18-20 styczniaWiniary - Asystel Novara
25 styczniaAzerrail Baku - Winiary
W Lidze Mistrzów siatkarek Polskę reprezentują dwa zespoły: Stal Bielsko-Biała i Winiary Kalisz. CEV postanowiła uniknąć przydzielenia zespołów z tego samego kraju do tej samej grupy. Dlatego mistrzynie Polski, Stal Bielsko-Biała trafiły do chyba silniejszej grupy A, w której zagrają z tak mocnymi ekipami, jak: RC Cannes (Francja), Foppapedretti Bergamo (Włochy), Urałoczka Jekaterinburg (Rosja), Günes Stambuł (Turcja) i Hotel Cantur Las Palmas (Hiszpania).

Rozgrywki grupowe rozpoczną się 3 listopada. Trzy najlepsze zespoły z każdej grupy zakwalifikują się do pierwszej rundy, która rozgrywana będzie już systemem pucharowym (mecz i rewanż). Do Final Four awansują trzy zwycięskie ekipy, które dołączą do wyznaczonego podczas fazy grupowej gospodarza turnieju.