Mistrzostwa Świata Par Strong Man już w niedzielę

Punktualnie o godz. 10 w niedzielę 16 najsilniejszych ludzi świata stanie w szranki na nadwiślańskiej płockiej plaży. Szczególnie ważne mistrzostwa będą dla Polaków Mariusza Pudzianowskiego i Jarosława Dymka. Oni bronią tytułu
Tu już nie ma co mówić. Trzeba w niedzielę przyjść nad Wisłę. U podnóża naszego Wzgórza Tumskiego będzie się działo mnóstwo ciekawych rzeczy. Po raz pierwszy Płock na kilka godzin stanie się mekką największych siłaczy świata. A wśród nich będą Mariusz Pudzianowski i Jarosław Dymek. Tych zawodników zostawiliśmy dla kibiców na deser. Dzisiaj ich sylwetki.

Pudzianowski zaczynał od karate i boksu. Ma wykształcenie ekonomiczne, jest kawalerem, mieszka w Białej Rawskiej niedaleko Łodzi. Jego pasją są samochody wyścigowe i motocykle. Strongmanem jest od 1999 roku, a trzy lata później sięgnął po swój pierwszy tytuł mistrza świata. Ze swoich licznych przydomków najbardziej lubi ten nadany mu przez wielkiego rywala Svenda Karlsena - Dominator. Według fachowców, Mariusz to największy talent w historii tego sportu. Nic dziwnego, że w ubiegłym roku ustanowił aż 6 rekordów świata Strong Man.

Jego partner Jarosław Dymek mieszka w  Malborku, a pochodzi z Prabut, małej miejscowości pełnej silnych ludzi. Pracuje w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Malborku, a w weekendy w klubie studenckim Łajba w Sopocie. Od najmłodszych lat uwielbiał zabawy siłowe. Na początku z kolegami próbował zapasów, później były treningi karate i równoległe lekkiej atletyki. Przez krótki okres trenował rzut oszczepem z kadrą Polski. Studiował na AWF w Gdańsku, gdzie dodatkowo zainteresował się gimnastyką. Kiedy zaczął dorosłe życie (żona Dorota i syn Dawid) nie miał już tyle czasu na sport, więc rezygnując z pozostałych, skupił się na pracy na siłowni. Staż strongmana ma taki sam jak Pudzianowski. Dla równowagi interesuje się komputerami i wszelkimi nowinkami technicznymi. Lubi dobre filmy i romantyczną muzykę, a także dobrze zjeść. Jego ulubione danie to pierogi z twarogiem.

Organizatorami mistrzostw są Strong Man Spółka z o.o. i Kombinat Artystyczny.

Więcej: www.gazeta.pl/plock