Bjegović - kandydat na centra Astorii

Bośniak Milan Bjegović, grający w poprzednim sezonie na Litwie, jest kandydatem na pierwszego środkowego bydgoskiej Astorii.
- Przyjedzie w przyszłym tygodniu. Zdąży jeszcze na obóz w Drzonkowie. Tam też sprawdzą go trenerzy i jeśli będzie się nadawał, podpiszemy z nim kontrakt - mówi o Bjegoviciu dyrektor Astorii Zbigniew Słabęcki.

Nowy środkowy Asty ma 23 lata, 210 cm wzrostu. Waży 110 kg. W poprzednim sezonie występował na Litwie, w zespole Alita Olita. W tym samym zespole, w którym do stycznia minionego roku był też Krzysztof Wilangowski.

Bjegović zagrał w 16 meczach Ality (średnio 22 minuty). Zbierał w jednym spotkaniu przeciętnie 4,5 piłki z tablic. Zdobywał średnio 6,2 pkt (45 proc. za dwa pkt i 46 proc. z rzutów wolnych). Dobrze radził sobie w europejskich pucharach. Alita grała w Lidze Europejskiej FIBA.

Bjegović najlepszy występ zanotował przeciwko UNIKS-owi Kazań (15 pkt i 11 zb.). Do Ality przeszedł ze słoweńskiego Zagorje Baka Zasavje. Grał w reprezentacji Jugosławii do lat 20.

Bośniak jest piątym obcokrajowcem w bydgoskim zespole. Wygląda na to, że pierwsza piątka trenerów Wojciecha Krajewskiego i Tomasza Herkta będzie w 100 procentach inna niż ta z poprzedniego sezonu i składać się będzie z samych cudzoziemców - Białorusinów Aleksandra Kudriawcewa i Denisa Korszuka, Amerykanów: Camerona Crispa i Michaela Smallwooda oraz Bośniaka Milana Bjegovicia. Poza nimi jest czwórka Polaków: Paweł Wiekiera, Jacek Olejniczak, Grzegorz Arabas, Piotr Dobrowolski. Dwunastkę meczową powinni uzupełnić trzej wychowankowie Astorii: Przemysław Gierszewski, Robert Małecki i Marcin Grocki.Liczby Milana

14

punktów zdobył w swym najlepszym meczu przeciw Lietuvos Rytas

9

to jego rekordowa ilość zbiórek