Bokserzy wracają na ligowe ringi

Po trzymiesięcznej, wakacyjno-olimpijskiej przerwie bokserzy wznawiają rozgrywki ligowe. - Mecz z Walką Zabrze pokaże, czy pozostaniemy w grze o złoto, czy z niej wypadniemy - mówi trener PKB Poznań Zdzisław Nowak.
Zawodnicy PKB wznowili przygotowania do rozgrywek 10 lipca. W drugiej połowie miesiąca poznaniacy mieli w planach wyjazd na obóz do Kijowa (na zaproszenie macierzystego klubu ukraińskiego pięściarza w barwach PKB, Romana Kapitanienki), ale zabrakło na to pieniędzy. Trenowali więc na własnych obiektach. Bokserzy mogli też liczyć na pomoc poznańskiej AWF, gdzie przeszli badania wydolnościowe. - W ciągu pięciotygodniowego obozu dochodzeniowego zrealizowaliśmy wszystkie plany treningowe - opowiada Zdzisław Nowak, trener PKB. - Wyniki badań wskazują, że w niedzielę chłopcy powinni być w optymalnej formie. Tak zresztą układaliśmy plan pracy, by wygrać w Zabrzu. Hetman Białystok stracił tam punkt, więc jeśli pokonamy Walkę, to odrobimy do niego stratę - dodaje.

Latem w poznańskim obozie doszło do zmian. Z pracy zrezygnował drugi trener Arkadiusz Polcyn, zespół opuścił też kapitan drużyny Sławomir Mordoń (waga półciężka). Asystentem Nowaka w drugiej części sezonu będzie... jego syn Michał. - Skoro w Gwardii Warszawa mogą pracować Paweł i Michał Skrzeczowie, to dlaczego w Poznaniu nie miałoby być Zdzicha i Michała Nowaków - żartuje Nowak senior. W miejsce Mordonia do Poznania przyszedł z Iskry Brzezinka mistrz Polski juniorów Andrzej Różyński - już w niedzielę zadebiutuje on na ligowym ringu. Nową twarzą w PKB jest też inny młody bokser Arkadiusz Adrianowski (kategoria kogucia lub piórkowa), wychowanek Widzewa Łódź. Nowym kapitanem poznańscy pięściarze wybrali Krzysztofa Rogowskiego.

Do Zabrza mistrzowie Polski jadą więc w najsilniejszym składzie, z kadrowiczami Mariuszem Koperskim i Krzysztofem Szotem, a także z Romanem Kapitanienką. Ukrainiec przyjeżdża do Poznania dziś, prosto z obozu w Zaporożu. W pierwszej kolejce spotkań PKB łatwo rozprawił się z Walką (16:4), ale ostatnio śląski zespół wzmocnili doświadczeni pięściarze rozwiązanej Victorii Jaworzno, m.in. Rafał Kaczor, Zbigniew Kołacz i Grzegorz Proksa. - Będzie ciężko, ale jedziemy po dwa punkty. Niedzielny mecz pokaże, czy pozostaniemy w grze o złoto, czy z niej wypadniemy - twierdzi Zdzisław Nowak.

1. Hetman Białystok4656:24
2. Gwardia Wrocław4646:34
3. PKB POZNAŃ4542:38
4. Walka Zabrze4232:48
5. Gwardia Warszawa4124:56
Arena mistrzostw

Za niespełna trzy tygodnie w Arenie rozpoczną się 75. Indywidualne Mistrzostwa Polski w boksie. Do Poznania przyjedzie ponad 120 najlepszych polskich zawodników. Walki będą rozgrywane od czwartku 23 września do niedzieli 26 września. Organizatorzy szykują wiele atrakcji dla kibiców, m.in. koncert rapera Libera w dniu walk finałowych.