Przed Grand Prix Polski

Sprzedano już ponad 4000 biletów na najważniejszą imprezę sezonu żużlowego w Bydgoszczy. To już 18 września!
Dobre wiadomości na temat przygotowań do imprezy, która na stadionie przy ul. Sportowej odbędzie się 18 września, przekazali wczoraj w ratuszu podczas spotkania z prezydentem miasta organizatorzy. Przypomnijmy, że patronat honorowy nad imprezą przyjął premier Marek Belka a medialnym patronem jest Gazeta Wyborcza. Dzikie karty na przedostatni turniej zmagań o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu przyznano w tym tygodniu Tomaszowi Chrzanowskiemu i Krzysztofowi Kasprzakowi. - Nie ma już prawie żadnych biletów na trybunę główną i sektor A - poinformował dyrektor GP Leszek Tillinger. - Coraz mniej jest też biletów na sektor C - dodał. Miejsca oznaczone symbolem C są usytuowane na drugim łuku i dlatego są najtańsze - 50 zł. Przypominamy ceny pozostałych wejściówek: trybuna (miejsca numerowane) - 500 zł, sektor A (numerowane) - 250 zł, sektor B - 80 zł.

Tillinger zastrzegł, że w trakcie GP nie będzie dozwolone zajmowanie miejsc w sektorach innych, niż wskazane na bilecie. - Organizacyjnie jesteśmy w 80 procentach przygotowani do zawodów. Reszta to kosmetyka - zapewnił Tillinger. - Trwają jeszcze rozmowy, ale jak na razie nie udało nam się pozyskać sponsora tytularnego. Pieniądze od sponsorów już pozyskanych pozwalają jednak stwierdzić, że impreza może zakończyć się ekonomicznym sukcesem - poinformował Andrzej Walkowiak.

W piątek za dwa tygodnie w klimat żużlowego święta kibiców ma wprowadzić niespotykana dotąd prezentacja żużlowców. Impreza rozpocznie się o 19. Żużlowcy w asyście motocykli kwadrans później wejdą do hali i po przedstawieniu, będą do dyspozycji fanów (zdjęcia, autografy, krótkie rozmowy). Efektowny spektakl muzyczno-sportowy ma potrwać do północy.