Chemik Bydgoszcz - Pogoń II Szczecin 3:0

Ozdobą meczu był gol z 30 metrów Krzysztofa Krawczyka
- Za bardzo się cofnęliśmy. Czterema obrońcami graliśmy przeciwko jednemu napastnikowi, przez co rywale zyskali przewagę w środku - mówił o pierwszej połowie spotkania z rezerwami Pogoni Szczecin Gruszka. Po przerwie swój talent po raz kolejny w sezonie objawił młodzieżowiec Paweł Olszewski. W 47. minucie jego zagranie w poprzek pola karnego tak niefortunnie przeciął Jarosław Norsesowicz, że wpakował piłkę bramki, w której bez zarzutu spisywał się w pierwszej połowie Bartosz Fabiniak. Grającego z nr 13 Norsesowicza dwie minuty później trener gości wymienił na Adama Celebana.

Gospodarze śmielej zaatakowali, ale tak jak w pierwszej połowie brakowało im skuteczności. Wreszcie udokumentowali jednak przewagę akcją z 80. minuty, która też rozpoczęła się od Olszewskiego. Do daleko wybitej piłki razem ruszyli Damian Świerblewski i Dariusz Wolski. Ten drugi w porę zmienił kierunek biegu i skierował się w pole karne. Po podaniu od kolegi przedłużył je na środek pola karnego, gdzie czyhał wpuszczony zaledwie dwie minuty wcześniej Michał Zarembski. Napastnik piętą skierował piłkę do bramki. Trzy minuty później kibice byli jednak świadkami jeszcze efektowniejszego gola. Znowu podawał z głębi pola Olszewski. Zarembski przyjął piłkę na klatkę piersiową a odbitą od ziemi futbolówki dopadł w pełnym biegu Krzysztof Krawczyk. I pięknym strzałem z powietrza pod poprzeczkę pokonał Fabiniaka. - Gra po przerwie była dużo lepsza. Wypada się cieszyć z takiego rezultatu. Paweł Olszewski był chyba najlepszym zawodnikiem meczu, co też jest powodem do satysfakcji, bo to wychowanek naszego klubu i pamiętam go, jak zaczynał u nas jako mały chłopiec - nie krył zadowolenia trener Gruszka.CHEMIK BYDGOSZCZ 3 (0)

POGOŃ II SZCZECIN 0

Bramki: 1:0 Norsesowicz (47., samobójcza), 2:0 Zarembski (80.), 3:1 Krawczyk (83.)

Chemik: Gajewski-Wolski, Szpejna, Tlałka, Śmiglewski-Zieliński (60. Filarski), Kardasz (78. Zarembski), Krawczyk, Olszewski (86. Raszka)- Korecki (68. Klein), Świerblewski

Pogoń II: Fabianiak- Chwałek, Rodrigo, P. Celeban, Kamrowski- Liszczak, Stróż (86. Śnieg), Norsesowicz (50. A. Celeban), Bejnerowicz (86. Inglot)- Niedźwiecki, Kowal (65. Przewoźnik)

Żółte kartki: Krawczyk, Śmiglewski, Wolski (Chemik)