Super tenis Mikołaja

Mikołaj Borkowski z Olsztyna wygrał turniej deblowy podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w Toruniu, zwanego superserią

Mikołaj - tenisista UKS-u, absolwent z Olsztyna, najlepszy aktualnie zawodnik regionu, wystąpił w OTK na kortach Startu w Toruniu, w grach pojedynczych oraz podwójnych. W turnieju singlowym, dzięki wysokiemu rankingowi na liście Polskiego Związku Tenisa, Borkowski nie musiał przebijać się przez eliminacje i od razu wystąpił w turnieju głównym. W pierwszej rundzie pokonał reprezentanta AZS Poznań 6/3 i 6/0, a w kolejnej grze uległ innemu poznaniakowi Aleksandrowi Allecou w stosunku 1/6 i 4/6. Mikołaj odpadł z turnieju indywidualnego, ale mógł skoncentrować się na występie w turnieju deblowym, grając w parze z wychowankiem Polonii Elbląg (obecnie SKT Sopot) Mateuszem Skorkiem.

Para olsztyńsko-elbląska pokonała w ćwierćfinale duet Allecou - Piter (UKS Sokół Ceradz Kościelny) 7/5 i 6/2. W półfinale zaś Mikołaj z Mateuszem odprawili rozstawioną z numerem pierwszym parę reprezentującą SKT Sopot Juściński - Olszewski 6/4 i 6/3. W finale po niezwykle zaciętej grze Borkowski i Skorek wygrali z zawodnikami MKT Łódź Turzański - Żurawski 7/5, 2/6 oraz 7/6.

- Jest to pierwsze zwycięstwo Mikołaja Borkowskiego w tak prestiżowym turnieju - mówi Mirosław Umbras, wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa w Olsztynie. - Zawody superserii zawsze gromadzą najlepszych i utytułowanych zawodników z kraju, gdyż rangą ustępują jedynie mistrzostwom Polski.

Dodajmy, że Mikołaj Borkowski jest prowadzony przez olsztyńskich trenerów Krzysztofa Badurka i Ryszarda Sosnowskiego, którzy w lipcu zdobyli międzynarodowe mistrzostwo Polski weteranów w grze podwójnej.

W eliminacjach OTK w Toruniu wystąpił również zawodnik Budowlanych Olsztyn Tomasz Nowacki, który awansował co prawda do turnieju głównego, ale rywalizację o czołowe lokaty zakończył po porażce 6/1, 2/6 i 6/7 z Maciejem Gieczysem z SKT Szczecinek.