Sport.pl

Radomiak po okresie transferowym

W sparingu z Pilicą Białobrzegi trener Radomiaka Jan Makowiecki miał sprawdzić kandydatów do gry w II lidze. Niestety nie miał wielkiego wyboru
Ww wtorek w Białobrzegach na wezwanie szkoleniowców i kierownictwa Radomiaka stawił się tylko Jacek Wysocki, obrońca. Został potwierdzony do Radomiaka. Choć Radomiak potrzebuje raczej napastników to jednak władze klubu zdecydowały się na podpisanie umowy z Wysockim ze względu na kontuzję Mirosława Siary.

A co z napastnikami? Wysocki ma brata Daniela, bramkostrzelnego napastnika, który gra obecnie w zespole lidera IV ligi Dolkanie Ząbki. Ma już na koncie 13 bramek, a tylko w ostatnim meczu z Łomiankami strzelił cztery. - Liczymy, że brat namówi brata do gry w Radomiaku. Przeszkodą jest to, że Daniel ma do końca rundy ważną umowę z Dolkanem. Mamy zapewnienie, że przyjdzie do nas na drugą rundę - twierdzi prezes Radomiaka Wiesław Pietrzyk. Jak mówi nie udały się też zabiegi o innych ofensywnych graczy, Piotra Pioruna, Macieja Tataja, Jacka Berensztajna. Jak się dowiedzieliśmy w ostatniej chwili, także bez rezultatów rozmawiano z Adamem Komorowskim i Piotrem Bajerą.

Lepsze wieści przyniósł do klubu wiceprezes Paweł Kobyłecki. Brał udział w magistracie w spotkaniu dotyczącym dzierżawę terenów przy ul Struga. - Ustalono, że będziemy zarządzać nimi do końca września. Do tego czasu ma być wypracowana formuła dalszej współpracy tak by była jak najkorzystniejsza dla Radomiaka. Będziemy w stałym kontakcie z MOSiR-em - relacjonuje Kobyłecki i dodaje: - Powiem szczerze - powiało optymizmem.

W sparingu z Pilicą dobrej gry było jak na lekarstwo. Radomiak osiągnął przewagę w końcówce. Pilicę po raz pierwszy poprowadził Ryszard Milewski.

PILICA BIAŁOBRZEGI - RADOMIAK RADOM 2:5 (0:1): Śniegocki (55., karny), Niedziela (70) - Iwanowski (2.), Puźniak (70. 85.), Bonin (77.), Rysiewski (90., karny).

Radomiak: Pyskaty (46. Gałczyński) - Cieciura, Wysocki, Szary, Iwanowski, (46. Rysiewski), Wachowicz (64. Michalski), Majda, Rosłaniec (46. Kacprzak), Siciak (60. Iwanowski), Gołębiewski (46. Puźniak), Lesisz (46. Bonin).