Piłka nożna: juniorzy

W inauguracyjnym meczu Śląskiej Ligi Juniorów piłkarze Rakowa ulegli Piastowi Gliwice 2:3.
W ubiegłym sezonie w tych rozgrywkach występowały dwie drużyny z naszego regionu: MKS Myszków i KS Częstochowa Flis. Obie jednak spadły. Na ich miejsce awansował Raków, który wygrał rywalizację w częstochowskim okręgu.

Pierwszy mecz na stadionie przy ul. Limanowskiego nie był udany. Gracze Piasta od początku kontrolowali grę. Po godzinie gry prowadzili z Rakowem 0:2. Co prawda w 62. minucie Bartosz Gliński strzelił kontaktowego gola, ale dwie minuty później goście zdobyli trzecią bramkę. Częstochowianie nie poddawali się do końca. W 76. minucie Mateusz Kyzioł zniwelował straty na 2:3, ale na doprowadzenie do remisu brakło już czasu.

Kolejny mecz częstochowscy piłkarze zagrają już w czwartek. W Tychach zmierzą się z MOSM. Przeciwnik wydaje się trochę słabszy od gliwiczan. Jednak o punkty częstochowianom i tak będzie trudno. MOSM w pierwszym meczu pokonał Walcownię Czechowice 3:0. Teraz przed własną publicznością będzie chciał poprawić swój dorobek punktowy.

Wyniki I kolejki:

Concordia Knurów - Odra Wodzisław 0:4, Ruch Radzionków - Stadion Chorzów 1:5, Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec 2:2, Walcownia Czechowice - MOSM Tychy 0:3, Victoria Jaworzno - Gwarek Zabrze 0:3, Unia Racibórz - Górnik Zabrze 6:3, MOSiR Jastrzębie - GKS Katowice 1:0.