Turniej o Puchar Ziemi Śląskiej

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN. Koszykarze Siarki Skobud Tarnobrzeg zajęli drugie miejsce w rozegranym w Chorzowie turnieju o Puchar Ziemi Śląskiej. O drugim miejscu podpopiecznych Zbigniewa Pyszniaka zadecydowała porażka z gospodarzami zawodów, Albą Elcho Chorzów.

Tarnobrzeżanie w Chorzowie zaprezentowali się już z byłym koszykarzem Stali Stalowa Wola, Maciejem Millerem, który doszedł do pełnej sprawności po kontuzji. Na rozpoczynający się w najbliższy piątek w Tarnobrzegu Memoriał Wacławczyka zdolny do gry ma być też Marcin Rzegocki.

Podczas dwudniowych zmagań tarnobrzeżanie doznali tyko jednej porażki: 72:84 z Albą Chorzów. Pozostałe spotkania podopieczni Zbigniewa Pyszniaka rozstrzygnęli na swoją korzyść, pokonując kolejno: Grono Zielona Góra 88:77, Politechnikę Lwów 87:82 i Górnika Wałbrzych 93:76. Zmagania tarnobrzeżanie zakończyli z dorobkiem siedmiu punktów, podobnie zresztą jak gospodarze turnieju. O wygranej Alby zadecydowało jej zwycięstwo nad Siarką w bezpośrednim pojedynku. Skrzydłowy Siarki Skobud, Paweł Kosior z dorobkiem 74 punktów zajął drugie miejsce w klasyfikacji na najskuteczniejszego zawodnika imprezy.

- W Chorzowie przeżywaliśmy różne momenty. Zaczęliśmy słabo w meczu z Albą. W tym spotkaniu drużyna zagrała tak, że zaraz po spotkaniu odbyliśmy z zawodnikami męską rozmowę. Poskutkowało, bo w kolejnych pojedynkach zaczęła się zespołowa gra i realizowanie przedmeczowych ustaleń. Skład mamy prawie całkowicie zmieniony, więc widać braki w zgraniu, w prowadzeniu akcji, ale to przyjdzie z czasem - podsumował występ w Chorzowie szkoleniowiec Siarki Zbigniew Pyszniak.

Wyniki spotkań z udziałem Siarki Skobud:

Alba Elcho Chorzów - Siarka Skobud Tarnobrzeg 84:72. Kwarty: 20:15, 25:16, 17:20, 22:21. Siarka: Pelczar 14, Ożóg 14, Krupa 10, Włodarczyk 8, Kosior 3 oraz Miller 16, Papka 4, Polek 3.

Grono Zielona Góra - Siarka Skobud 77:88. Kwarty: 16:21, 16:18, 34:21, 11:28. Siarka: Krupa 30, Kosior 17, Polek 13, Włodarczyk 11, Miller 8 oraz Ożóg 7 Pelczar 2.

Siarka Skobud - Politechnika Lwów 87:82. Kwarty: 28:24, 22:23, 16:16, 21:19. Siarka: Kosior 30, Krupa 14, Miller 12, Pelczar 8, Ożóg 8 oraz Polek 9, Papka 6, Włodraczyk 0.

Górnik Wałbrzych - Siarka Skobud 76:93. Kwarty: 20:29, 21:18, 18:27, 17:19. Siarka: Pelczar 29, Kosior 24, Miller 13, Ożóg 11, Włodarczyk 2 oraz Polek 8, Krupa 4, Papka 2, Żuraw 0.

Pozostałe wyniki: Politechnika - Górnik 66:62, Alba - Górnik 64:70, Politechnika - Grono 71:80, Górnik - Grono 78:67, Alba - Grono 86:84, Alba - Politechnika 80:74.

Kolejność końcowa:

Sokół wygrywa w Krośnie

W sparingowym meczu rozegranym w Krośnie tamtejszy KKK MOSiR, beniaminek II ligi, przegrał z beniaminkiem I ligi, Bafrą Sokołem Łańcut.

W Sokole bardzo dobrze zaprezentował się nowy nabytek, Ireneusz Chromicz, który rzucił 14 punktów. W drużynie gospodarzy wystąpiło kilku nowych zawodników: wychowankowie krośnieńskiego klubu Łukasz Pilecki i Sebastian Kamiński, którzy powrócili ze Znicza Jarosław, Daniel Belczyk (Znicz), Dariusz Oczkowicz i Łukasz Puścizna (Polonia Przemyśl) oraz Dariusz Rusin (były gracz Unii Tarnów, Znicza i Siarki Tarnobrzeg).

Po pierwszej, bardzo wyrównanej kwarcie, kolejna należała do łańcucian, którzy pozwolili rywalom rzucić przez dziesięć minut tylko siedem punktów. Po przerwie podopieczni Dariusza Kaszowskiego powiększyli jeszcze przewagę i ostatecznie wygrali różnicą 16 punktów.