Kamil Zieliński z Cyclo Korona górskim wicemistrzem Polski juniorów w kolarstwie

Kamil Zieliński z Cyclo Korona Kielce został w Wysowej koło Krynicy górskim wicemistrzem Polski juniorów w kolarstwie.

Na trasie długości 100 kilometrów rywalizowało 160 kolarzy. - Było dużo akcji, ale decydujący atak nastąpił na trzydzieści kilometrów przed metą - opowiada Ryszard Kwaśniewski, trener kieleckich kolarzy. - Na ucieczkę zdecydowali się Kamil i dwóch innych zawodników. We trzech dojechali do mety. Nad kolejną grupką mieli 41 sekund przewagi. Mało brakowało, a Kamil zdobyłby złoto. Na finiszu przegrał o pół koła - informował Kwaśniewski. Mistrzem kraju został Robert Czajkowski z Chrobrego Głogów.

To drugi srebrny medal pochodzącego z Ostrowca kolarza. Kilka tygodni temu Kamil Zieliński wywalczył wicemistrzostwo kraju na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.