Pogoń Staszów - Pogoń Leżajsk 2:1 (1:0)

W pierwszej połowie przewaga gospodarzy była druzgocąca. Goście mieli problemy z przekroczeniem linii środkowej boiska i po raz pierwszy uczynili to około 20 minuty. Przed przerwą zespół z Leżajska oddał jeden strzał - w przedłużonym czasie gry z rzutu wolnego Bogusław Sierżęga dośrodkował wolny z lewej strony i wprowadzony chwilę wcześniej Marek Antkiewicz strzelił w boczną siatkę.

Gospodarze mieli bardzo dużą przewagę, ale nie stworzyli wielu sytuacji. W 11. min Jakub Zabłocki podał na prawą stronę do Dariusza Mielca, ale ten strzelił obok słupka. Cztery minuty później było 1:0. Po faulu na Zabłockim do rzutu wolnego na 20 metrze podszedł Janusz Kaczówka. Strzelił lekko nad murem, a piłka po rykoszecie zmyliła bramkarza gości. Na kolejną akcję gospodarzy trzeba było czekać kolejny kwadrans. Wtedy Mirosław Dudajek podał do Mielca, ten odegrał do Piotra Kajdy, który głową strzelił nad poprzeczką.

Po przerwie niespodziewanie warunki dyktowali goście. Już w 47. min Antkiewicz dostał w polu karnym piłkę od Sierżęgi, strzelił płasko, ale piłkę wybił Damian Żmuda. Trzy minuty później był już remis. W niegroźnej sytuacji Piotr Błauciak faulował w polu karnym Antkiewicza, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Sierżęga.

Goście dominowali, ale w 59. gospodarze mogli prowadzić. Wprowadzony sekundy wcześniej Wiktor Karaszenko zagrał do Zabłockiego, ale ten w idealnej sytuacji skiksował. Kwadrans przed końcem Żmuda ładnie obronił strzał Andrzeja Danielaka.

Ekipa z Leżajska przeważała, ale to broniący się desperacko staszowianie zdobyli bramkę na wagę trzech punktów. W 88. min prawą stroną popędził Mielec, dośrodkował na pole karne, a tam piłkę przypadkowo dotknął ręką Bartosz Bałchan. Rzut karny wykorzystał Jacek Maciorowski. W przedłużonym czasie gospodarze mogli zdobyć trzeciego gola - po nieudanej pułapce ofsajdowej Kajda podał do Zablockiego, a ten zamiast lobować bramkarza próbował strzelać i trafił w golkipera z Leżajska.

W niedzielę o godz. 16 Pogoń podejmuje Górnika Wieliczka.

Pogoń S: Kaczówka (15. z wolnego po faulu na Zabłockim), Maciorowski (88. po zagraniu ręką Bałchana)

Pogoń L: Sierżega (50. z karnego po faulu na Antkiewiczu)

Sędziował Leszek Niemczyk (Cieszyn). Widzów ok. 700

Pogoń S: Żmuda Ż - Błauciak Ż, Maciorowski, Matyja Ż, Kot - Mielec, Kaczówka (65. Dudek), Dudajek (65. Gromala), Pszeniczny (58. Karaszenko Ż) - Kajda Ż, Zabłocki

Pogoń L: Baranowski - Baj, Jabłoński, Bałchan - Bartnik (65. Walat), Nycz, Głobicki, Sierżęga, Iwanicki - Kowalczyk (41. Antkiewicz), Danielak