Filip Urban w półfinale tenisowego Poz-Bruk Open 2004

Filip Urban z AZS Poznań zagra dziś w półfinale Poz-Bruk Open 2004 - turnieju ITF Futures z pulą nagród 10 tys. dolarów, który od poniedziałku trwa na kortach przy ul. Noskowskiego. W piątkowym ćwierćfinale poznaniak pokonał Czecha Karela Triskę 6:2, 3:6, 6;3. - Po zdecydowanym zwycięstwie w pierwszym secie Filip zaczął grać bardzo nerwowo. Pozwolił rywalowi przełamać swój serwis już przy stanie 1:1 w gemach i ten jeden break zadecydował o porażce - opowiada Jacek Muzolf, dyrektor turnieju. Na szczęście w trzecim secie sytuacja się odwróciła, i to Urban przełamał podanie rywala przy stanie 4:3.

Rywalem tenisisty AZS będzie dziś o godz. 12 inny Czech David Novak, który wczoraj pokonał 6:2, 6:2 Israela Matosa-Gila z Hiszpanii. W drugim półfinale (nie wcześniej niż o godz. 14) Maciej Diłaj z Lechii Gdańsk zagra ze Szwedem Alexandrem Hartmanem. Po tych spotkaniach zostanie rozegrany finał debla. A decydujący mecz turnieju indywidualnego - w niedzielę o godz. 12. wstęp na korty AZS jest bezpłatny.