Czwartoligowcy rozegrali 4. kolejkę

Czwarta kolejka przyniosła zmianę na czele tabeli. Po porażce 0:1 rezerw Jagiellonii z Turem, dwa czołowe miejsca z dorobkiem dziesięciu punktów zajmują: Hetman oraz właśnie drużyna z Bielska Podlaskiego

Interesujący mecz rozegrano w Białymstoku. Hetman podejmował Victorię Łyski. Drużyna gości to autorzy niespodzianki z poprzedniej kolejki, w której pokonali 2:0 Olimpię Zambrów. Dość wyrównany mecz w 15. min wypaczył arbiter. Za przypadkowe i niegroźne zdarzenie w polu karnym Victorii podyktował rzut karny. Na bramkę "jedenastkę" zamienił Radosław Hawryluk. Goście rzucili się do odrabiania strat, ale było ich stać jedynie na niegroźne strzały z dystansu. - W drugiej połowie to my mieliśmy zdecydowaną przewagę - tłumaczy Marek Borowski, wiceprezes Victorii. - Z kilku doskonałych okazji do zdobycia bramki wykorzystaliśmy jedną. Zawiodłem się na postawie Hetmana, po tak renomowanej drużynie oczekiwałem znacznie więcej.

W końcówce spotkania i tak górę wzięło doświadczenie białostoczan, którzy zdobyli drugą bramkę i wygrali mecz 2:1.

Na własnym boisk MKS Mielnik uległ 1:2 Pogoni Łapy.

- Mimo druzgocącej przewagi nie udało się wygrać meczu - mówi Piotr Wysocki, prezes MKS-u. - Ale nie ma co rozdzierać szat, w końcu to dopiero czwarta kolejka. Postaramy się powalczyć w kolejnych spotkaniach.

Sporą niespodzianką była przegrana u siebie 1:2 Sokoła Sokółka, który uległ ostatniemu do tej pory w tabeli Kolejarzowi Czeremcha.

- Mogliśmy pogrążyć rywali w pierwszej połowie, ale nie potrafiliśmy zdobyć więcej niż jednej bramki - mówi Grzegorz Szerszenowicz, trener Sokoła. - Nie potrafię znaleźć przyczyn porażki. Rywale zagrali bardzo ambitnie i temu zawdzięczają trzy punkty.

WYNIKI WSZYSTKICH SPOTKAŃ IV LIGI

HETMAN BIAŁYSTOK - VICTORIA ŁYSKI 2:1 (1:0)

Bramka: Hawryluk (15. - karny), Kujawski (83.) - Jurguć (70.)

MKS MIELNIK - POGOŃ ŁAPY 1:2 (0:1)

Bramki: Kulesza (1. - karny), Minow (62. - karny) - Sypek (58.).

OLIMPIA ZAMBRÓW - POMORZANKA SEJNY 0:0.

SPARTA AUGUSTÓW - PIAST BIAŁYSTOK 2:0 (1:0)

Bramki: D. Doliwa (27. - karny), Sobolewski (53.).

JAGIELLONIA II BIAŁYSTOK - TUR BIELSK PODLASKI 0:1 (0:1)

Bramka: Witkowski (38.).

SOKÓŁ SOKÓŁKA - KOLEJARZ CZEREMCHA 1:2 (1:1)

Bramka: Bezubik (9.) - Gajewski (44 - karny), Kaliszewicz (73.).

WIGRY SUWAŁKI - KRYPNIANKA KRYPNO 2:1 (0:0)

Bramki: Trzaskalski (54.), Pietkiewicz (77.) - S. Popławski (60.)

SUPRAŚLANKA SUPRAŚL - CRESOVIA SIEMIATYCZE 4:2 (2:2)

Bramki: Tomar (27. - karny, 43. i 75. - karny), Adamski (83.) - Stypułkowski (1.), Wojnar (40.).

TABELA

Mistrz rozgrywek awansuje do trzeciej ligi; do Klasy Okręgowej spadną co najmniej dwie drużyny.