Piłka nożna kobiet: częstochowianki debiutują w I lidze

W sobotę meczem z Czarnymi Sosnowiec rozpoczną udział w rozgrywkach I ligi piłkarki UKS Gol Częstochowa.
Młode częstochowianki od razu zostaną rzucone na głęboką wodę. W I lidze wystąpią jako beniaminek. Nie mają jeszcze żadnego doświadczenia wśród najlepszych. W dodatku po tym sezonie nastąpi reorganizacja rozgrywek. Z dziesięciu zespołów, które rywalizować będą o mistrzostwo Polski, pozostanie tylko sześć. W miejsce I ligi powstanie ekstraliga. Aż cztery drużyny spadną.

Kolejnym problemem Gola jest brak odpowiedniego boiska, na którym mogłyby podejmować rywalki z całej Polski. Zawodniczki trenują na boisku Błękitnych Aniołów, ale pierwszy mecz gościnnie rozegrają w Sierakowie Śląskim, gdyż na Aniołowie brak jest odpowiedniego zaplecza. W Częstochowie zaprezentują się dopiero 4 września w pojedynku z Medykiem Konin. Mecz zostanie rozegrany na stadionie KS Włodar Domex przy ul. Sabinowskiej.

Zawodniczki trenowane przez Włodzimierza Bodziachowskiego czeka bardzo trudne zadanie, by zrealizować cel, jakim jest miejsce w czołowej szóstce ligi. Pierwszy mecz odbędzie się już w sobotę o godz. 17 w Sierakowie Śląskim. Gol zagra z wielokrotnymi mistrzyniami Polski Czarnymi Sosnowiec. Częstochowianki bardzo dobrze prezentowały się w przedsezonowych sparingach. Dlatego nie można odbierać im szans na dobre wyniki w gronie najlepszych w Polsce.

UKS Gol Częstochowa

Bramkarka: Monika Galewicz

Obrona: Izabela Czakan, Patrycja Glica, Agnieszka Głąb, Ewelina Kaczmarzyk, Julia Konieczna, Marta Oracz, Aleksandra Sakowicz, Joanna Skaszczyk

Pomocnicy i napastnicy: Karolina Bochra, Sylwia Braijlich, Aleksandra Jędrak, Kamila Kmiecik, Karolina Koch, Ewelina Michalska, Marta Mika, Justyna Przybylska, Renata Przybylska

Terminarz spotkań na własnym boisku

28.08.2004 UKS Gol - Czarni Sosnowiec

04.09.2004 UKS Gol - Medyk Konin

19.09.2004 UKS Gol - Checz Gdynia

09.10.2004 UKS Gol - MUKS Praga Warszawa

29.10.2004 UKS Gol - TKKF Stilon Gorzów