Sport.pl

Kujawiak/Hydrobudowa podejmuje Piasta Gliwce

Przed szansą czwartego w tym sezonie zwycięstwa stoją dziś piłkarze Kujawiaka/Hydrobudowy. Jeśli pokonają Piasta Gliwice beniaminek II ligi awansuje do grona trzech najlepszych drużyn zaplecza ekstraklasy.
Włocławianie znakomicie prezentują się na początku sezonu i niespodziewanie coraz bardziej realna jest ich walka o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Beniaminek zdobył do tej pory zaledwie cztery bramki, ale za to świetnie spisuje się w defensywie, gdzie stracił ich zaledwie dwie. Jeszcze lepszy pod tym względem jest dzisiejszy rywal włocławian. Piłkarze Piasta nie imponują zdobyczami bramkowymi - zdołali ich zdobyć dopiero zaledwie dwie. Preferują za to grę obronną.Zespół z Gliwic, który jest w tabeli bezpośrednim rywalem Kujawiaka/Hydrobudowy nie zdołał zatrzymać do tej pory tylko jednej akcji w czterech spotkaniach. Udało się to tylko piłkarzom Zagłębia Sosnowiec. To najlepszy wynik w lidze.

Defensywny styl Piasta to efekt pracy trenerskiej Józefa Dankowskiego Były obrońca Górnika Zabrze wystąpił w blisko 250 spotkaniach w ekstraklasie i w latach 80-tych należał do najlepszych graczy w Polsce na pozycji obrońcy. Rywalizował pod tym względem z grającym wtedy w drugim z czołowych polskich zespołów, Lechu Poznań Czesławem Jakołcewiczem, obecnie pracującym w klubie z Kujaw. W barwach zespołu z Włocławka, który na razie na swoim obiekcie nie przegrał, może nie wystąpić już Dariusz Turkowski. Podstawowy do tej pory zawodnik formacji obronnej w spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko Biała zawiódł oczekiwania trenerów i został przesunięty do zespołu rezerw. Teraz bardzo możliwe jest rozwiązanie jego kontraktu z klubem, który nie ma zamiaru utrudniać mu przejścia do innego zespołu. Według nieoficjalnych informacji mógłby trafić do Toruńskiego Klubu Piłkarskiego. W swoim składzie chętnie widziałaby go również Miedź Legnica.

Początek meczu we Włocławku o 17.