Sport w skrócie

SZACHOWE ŚWIĘTO W KOŁOBRZEGU. Wojciech Moranda (Żak MDK Kielce) zajął drugie miejsce w turnieju szachów błyskawicznych na rozgrywanym w Kołobrzegu Festiwalu Szachowym. Kielczanin zgromadził 7,5 punktu w dziewięciu partiach i wyprzedził go tylko mistrz Europy Mateusz Bartel z Polonii Warszawa (8 pkt.). W turnieju głównym (do zakończenia jeszcze dwie partie) Moranda prowadzi, dzieląc pierwszą lokatę z dwoma arcymistrzami: Jurijem Zyzulkinem (Ukraina) i Klaudiuszem Urbanem (Poznań). Startuje ponad 150 zawodników. W turnieju juniorskim świętokrzyscy szachiści radzą sobie równie dobrze. Przed ostatnią rundą prowadzi Maciej Koziej (Żak) przed Grzegorzem Zarębą (ULKS Łączna) i Jakubem Wieczorkiem (Kielce). Spory sukces odnotowała też Anna Skrzypczak z Hetmana Ostrowiec, która w symultanie, w której udział wzięło czterech arcymistrzów, jako jedyna wywalczyła remis z Moniką Soćko (Polonia Warszawa).

DODONI GRAND PRIX. Para Katarzyna Siódak - Bożena Jamróz wygrała rozegrany na basenie MOSiR przy ul. Szczecińskiej turniej eliminacyjny Dodoni Grand Prix w siatkówce plażowej. Na drugim miejscu sklasyfikowano Annę Trzaskę i Magdalenę Piotrowicz, a na najniższym stopniu podium stanęły Anna Kibortt i Małgorzata Kroma. Wszystkie pary składały się z kielczanek. Turniej rozegrano w trudnych warunkach, przy silnie padającym deszczu. Zawody finałowe pań i panów odbędą się w najbliższą sobotę.

SUKCES SZYMONA... Z dużą przewagą Szymon Gałczyński z Cyclo Korona Kielce zwyciężył w III Transgranicznych Wyścigach Rowerów Górskich. W Komańczy młodzicy mieli do pokonania 10 km. W kategorii dzieci starszych (9-10 lat) czwarte miejsce zajął jego brat Dariusz.

... PECH SZYMONA. Alan Lipiec był piąty, a Szymon Szumala dziewiąty na silnie obsadzonych mistrzostwach Małopolski w kolarstwie górskim. Zawody odbywały się na 11-km trasie w Sieprawiu. Wyścigu nie ukończył Szymon Gałczyński, który na jednym ze zjazdów złamał sobie obojczyk i czeka go kilkutygodniowa przerwa w startach. W grupie juniorów młodszych dziesiąty był Karol Wojciechowski (wszyscy Cyclo Korona).

PLEBISCYT RADIA KIELCE. Tomasz Fatyga, napastnik Wiernej Małogoszcz - zdobywca trzech goli w meczu III ligi z Hetmanem Zamość, został uznany za sportowca weekendu w tradycyjnym głosowaniu dziennikarzy Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu". Wyróżnienie dla drużyny również trafiło do piłkarzy - zespół Kolportera Korona po wyjazdowym zwycięstwie nad Podbeskidziem Bielsko-Biała jest wiceliderem II ligi. Tytuł imprezy weekendu przypadł zorganizowanemu po raz czwarty w ośrodku wypoczynkowym w Rejowie półmaratonowi. W biegu głównym wzięło udział prawie 250 zawodników, a odbył się on w międzynarodowej obsadzie.