Heko Czermno - Tłoki Gorzyce 2:2

Jeden niewykorzystany rzut karny i fatalny błąd bramkarza Sebastiana Łukiewicza sprawiły, że piłkarze Heko Czermno tylko zremisowali na własnym boisku z Tłokami Gorzyce 2:2, a punkt uratowali minutę przed końcem meczu, wykorzystując drugą ?jedenastkę"

W poprzednim meczu przed własną widownią Heko też miało dwa rzuty karne, ale obydwa wykorzystało i pokonało Sandecję Nowy Sącz 2:0. W sobotę jednak podopieczni Andrzeja Deca na trzy punkty nie zasłużyli, choć rozpoczęli mecz bardzo dobrze. Już w 11. minucie rajd prawą stroną przeprowadził Krystian Kanarski i dośrodkował w pole karne. Tam młodzieżowiec Kamil Zachnik z pięciu metrów strzelił do siatki. Słabo dysponowana obrona Heko już dziewięć minut później dopuściła do straty gola. Składną akcję Michała Gielarka i Piotra Mazurkiewicza celnym strzałem w długi róg skończył Marcin Pacuła. W 36. minucie Krystian Kanarski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Tłoków. Znalazł się w niej po szybkim rozegraniu rzutu wolnego w czasie, gdy goście protestowali przeciwko jego podyktowaniu.

Pięć minut przed przerwą prezent podarował gościom bramkarz Heko Sebastian Łukiewicz - wyszedł daleko od bramki, by złapać lecącą w powietrzu piłkę, ale tego nie zrobił. Futbolówka spadła pod nogi Anatolija Ławryszyna, który kopnął ją do siatki. Na drugą połowę trener Andrzej Dec wprowadził na boisko młodego bramkarza Łukasza Mariaka.

Po przerwie Heko próbowało odrobić straty, a najbliżej tego był w 53. minucie Marcin Zimoch, który z rzutu karnego podyktowanego za faul na Sebastianie Plucie trafił w słupek. Im bliżej końca, tym przewaga gospodarzy była większa. W 72. Krzysztof Trela trafił głową w słupek. Tuż przed końcem arbiter po raz drugi podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy za faul na Arkadiuszu Stępniu. Pewnym egzekutorem był Trela, a protestujący przeciwko decyzji sędziego Krystian Lebioda dostał czerwoną kartkę.

Heko Czermno - Tłoki Gorzyce 2:2 (1:2)